PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
KAra Śmierci
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

"choćby brak lichwy w bankowości " :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

ztn w Dubaju w bankach dają nieoprocentowane kredyty :?: :?: :!: :!:
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
kumpel garował 4 lata za dilerkę..w celi sami złodzieje....masz racje Yogi gdyby nie system to by nikgdy kraść nie psozli a wzięli sie za uczciwe kopanie rowów
może gdyby mieli prace i inne wzorce społeczne to by nie kradli?
naprawdę myslisz ze zakazami i karami mozna rozwiazywać problemy społeczne
r271 napisał/a:
a tylko co najwyżej za niepłacenie podatków

jeśli już mam płacić to wolę na komunikacje miejska i szpital niz na wojny i prywatne światynie i na bandę darmozjadów z ratusza
r271 napisał/a:
napisz od arzu: najlepiej gdyby wszystko było za darmo i nie było trzeba pracować
pomyśl ile kasy zabiera przez twoje życie państwo i o ile mniej musiał byś pracowac gdybys nie musiał utrzymywac jego aparatu z pensjami po 400 000 gdy ty zarabiasz 1500?

r271 napisał/a:
"Kto np. kradnie tyle co rządy? Kto tyle morduje?"
kto popiera system demokratyczny? nO KTO ?
SIĘ PYTAM SIĘ?
nie załapałem :?
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

ztn MY Polacy..to popieramy....WAS anarchistów OLEWAMY ....


jaki funkcjonariusz państwowy zarabia 400 tys na m-c?

"może gdyby mieli prace i inne wzorce społeczne to by nie kradli?
naprawdę myslisz ze zakazami i karami mozna rozwiazywać problemy społeczne "

no cóż w UK bezrobocia praktycznie nie ma a też kradną..zakazy nie rozwiązują problemów do końca ale je radykalnie ograniczają
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Cytat:
A czym różni się kara więzienia i utrudnienia jakie to powoduje od utrudnień związanych z odbywaniem kary? te rzeczy występują oddzielnie? nie kumam o co ci chodzi?


:arrow:
Cytat:
może bardziej cię odstrasza utrata pracy czy utrudnienia związane z brakiem prawa jazdy niż samo jego zabranie

zastanów się czasem co piszesz
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Gość napisał/a:
ztn w Dubaju w bankach dają nieoprocentowane kredyty

dla swoich dają, internet ci pomoze

nudno na cp/dp?
jeśli ta rozmowa ma się przerodzić w coś takiego jak zwykle to ja dziekuje za uwagę, jak ktoś nie ma nic do powiedzenia albo wywala gały na coś co bez problemu moze sobie sprawdzić -> fakof
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Cytat:
jaki funkcjonariusz państwowy zarabia 400 tys na m-c?
prezesi spółek skarbu państwa np.

r271 napisał/a:
no cóż w UK bezrobocia praktycznie nie ma a też kradną.
sie naogladają w telewizji reklam i wszystko chca miec to kradną

r271 napisał/a:
zakazy nie rozwiązują problemów do końca ale je radykalnie ograniczają
a gdzie tak sie stało?

Mecenas napisał/a:
Yo napisał/a:

może bardziej cię odstrasza utrata pracy czy utrudnienia związane z brakiem prawa jazdy niż samo jego zabranie

zastanów się czasem co piszesz
wiem co piszę. Moze jak bedziesz ojcem jak r271 wiekszą wartosć dla ciebie bedzie miała utrata pracy niż nie możnosc jeżdzenia samochodem - oczywiscie pisałem według swojego systemu wartosci i w przypadku r271 może być inaczej stąd "moze"
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

to byłem ja......

Yogi tak to prawda ..król funduje swym poddanym takei dobrodziejstwa..oni zaś otwieraja firmy w których zatrudniają do najgorszych robót przyjaciół muzełamanów z np. Indonezji któym płacą po 300$ za m-c..kiedy minimalna stawka to ok 1000$ i którzy mieszkają tam jak bydlęta

mój szwagier tam mieszka od lat i wie jak wygląda to "doskonałe społeczeńśtwo"....wiec nie rożsmieszaj..

ciekawe co bys napisał gdybyw Polsce bank sprawdzał pochodzenie etniczne zanim dał kredyt :D :D :D :D
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

"prezesi spółek skarbu państwa "

np KGHM..do któej akurat nie tzreba dopłacać ani grosza z podatków..
inne w tym momencie nie pzrychdozą mi do głowy
 
Gość

Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

co nie oznacza ze popieram taki "podział łupów" w posatci wynagrodzeń których wysokość nasuwa podejzrenie że ktoś tyle bierze by sie potem dzielić
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
Marek sam piszesz, że jednak ci się zdaża/ło popełniac wszystkie te wykroczenia, wiec zapomniał wól jak cielęciem był i jak neofita teraz bedziesz chciał karać innych za to co tobie sie udało bezkarnie przejść? jaka wysokosć kary ma odstraszać 100 zł za brak biletu nie odstrasza, 100 000? kula w łeb?
I zdarzalo, i zdarza. Wpasc zreszta tez sie zdarzylo. Jak nie ma ku temu wiekszych przeszkod, to wole zaplacic za bilet niz za mandat, bo taniej. Jednak ani kara za jazde bez biletu nie jest przesadnie wysoka, ani ryzyko wpadki nie jest wielkie, wiec jesli akurat biletu nie mam i nie mam gdzie/kiedy kupic, to wole zaryzykowac niz piechta zapylac. Gdyby za brak biletu byla "czapa", to pewnie bym sie przeszedl (-:
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Cytat:
Mecenas napisał:
Yo napisał:

może bardziej cię odstrasza utrata pracy czy utrudnienia związane z brakiem prawa jazdy niż samo jego zabranie

zastanów się czasem co piszesz
wiem co piszę. Moze jak bedziesz ojcem jak r271 wiekszą wartosć dla ciebie bedzie miała utrata pracy niż nie możnosc jeżdzenia samochodem - oczywiscie pisałem według swojego systemu wartosci i w przypadku r271 może być inaczej stąd "moze"

nie umiem cytować wielopiętrowo,
chciałem Ci odpowiedzieć ale ta dyskusja potwierdza moje przypuszczenia, że ty jednak widzisz tylko to co chcesz widzieć
dla odróżnienia od pewnego "faszysty" :arrow: nie życzę zdrówka
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
Yogi tak to prawda ..król funduje swym poddanym takei dobrodziejstwa..
w koranie jest zakaz lichwy stąd jej brak a nie z łaski króla
r271 napisał/a:
oni zaś otwieraja firmy w których zatrudniają do najgorszych robót przyjaciół muzełamanów z np. Indonezji któym płacą po 300$ za m-c..kiedy minimalna stawka to ok 1000$ i którzy mieszkają tam jak bydlęta

mój szwagier tam mieszka od lat i wie jak wygląda to "doskonałe społeczeńśtwo"....wiec nie rożsmieszaj..
nie wiem w jakim kraju mieszka twój szfagier (może w Arabii Saudyjskiej albo innym rezimie) ja pisałem o zwykłch ludziach i ich kulturze, mam znajomych w Palestynie, Libanie i w oparciu o kontakt z nimi piszę.

r271 napisał/a:
ciekawe co bys napisał gdybyw Polsce bank sprawdzał pochodzenie etniczne zanim dał kredyt
Sprawdza wiele innych rzeczy i trudno o polski bank

Cytat:
np KGHM..do któej akurat nie tzreba dopłacać ani grosza z podatków..
do wielu nie trzeba by bylo dopłacać gdyby nie pasożyty

r271 napisał/a:
inne w tym momencie nie pzrychdozą mi do głowy
np. tvp i pan durczok, nie wiem ile teraz tam zarabiają bo nie oglądam i się nie interesuję ale pewnie niewiele mniej
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
w koranie jest zakaz lichwy stąd jej brak a nie z łaski króla
Aczkolwiek oczywiscie wiesz, ze na ten przepis tez znalazl sie "wytrych", ktory normalnie stosuja banki arabskie. Pozyczanie bez procentow to jednak "laska", na ktora moze pozwolic sobie krol albo przyjaciel, a nie bank.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

MS napisał/a:
Gdyby za brak biletu byla "czapa", to pewnie bym sie przeszedl (-:
chciałbyś żeby była? w ramach walki z gapowiczam i "zaprowadzenia porządku"? chyba taniej niż utrzymywać pluton egzekucyjny i sędziów i prokuratorów byłoby jednak opłacić komunikację miejską i zlikwidować problem
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

MS napisał/a:
Aczkolwiek oczywiscie wiesz, ze na ten przepis tez znalazl sie "wytrych", ktory normalnie stosuja banki arabskie. Pozyczanie bez procentow to jednak "laska", na ktora moze pozwolic sobie krol albo przyjaciel, a nie bank.
Arabskie banki zaczęły funkcjonować jak "zachodnie" tylko i wyłącznie z powodu globalizacji i chcąc się utrzymac musiały przyjąć częściowo rozwiązania kapitalizmu, sam wiesz jaki to krwiożerczy system :wink: wchłoń albo zostaniesz wchłonięty
 
hellfuel


Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 127
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Cytat:
tvp i pan durczok, nie wiem ile teraz tam zarabiają bo nie oglądam i się nie interesuję ale pewnie niewiele mnie


Twoja ignoracja jest porażająca.
_________________
rat rider
28.03
 
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

hellfuel napisał/a:
Twoja ignoracja jest porażająca.

wykaz ją
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
chciałbyś żeby była? w ramach walki z gapowiczam i "zaprowadzenia porządku"?
Wiesz dobrze, ze nie. Pisalem tylko, ze wysokosc kary miewa wplyw na sklonnosc do popelnienia przestepstwa, chociaz ani nie jest to czynnik jedyny, ani nawet zwykle decydujacy. Nie mowmy jednak, ze nigdy nie ma, skoro czasem ma :idea:

Yo napisał/a:
chyba taniej niż utrzymywać pluton egzekucyjny i sędziów i prokuratorów byłoby jednak opłacić komunikację miejską i zlikwidować problem
Gwoli scislosci, jeszcze taniej bylo by zlikwidowac komunikacje miejska :-P
(nie znaczy jednak, ze to rozwiazanie zalecam)

Yo napisał/a:
Arabskie banki zaczęły funkcjonować jak "zachodnie" tylko i wyłącznie z powodu globalizacji
Nie masz racji. Pozyczanie pieniedzy bez wynagrodzenia moze stanowic jedynie dzialalnosc charytatywna. Przeciez kazda pozyczka obciazona jest pewnym ryzykiem, a wiec taka dzialalnosc przynosila by nieuniknione straty - az do calkowitego samounicestwienia.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
hellfuel


Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 127
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
hellfuel napisał/a:
Twoja ignoracja jest porażająca.

wykaz ją


Proszę bardzo

Cytat:
tvp i pan durczok, nie wiem ile teraz tam zarabiają bo nie oglądam i się nie interesuję ale pewnie niewiele mnie
_________________
rat rider
28.03
 
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

MS napisał/a:
chociaz ani nie jest to czynnik jedyny, ani nawet zwykle decydujacy. Nie mowmy jednak, ze nigdy nie ma, skoro czasem ma
jak wytłumaczysz, że te wszystkie przestępstwa, zagrozone najwyższmi wyrokami mają stały z tendencją do wzrostu współczynnik występowania?

MS napisał/a:
Gwoli scislosci, jeszcze taniej bylo by zlikwidowac komunikacje miejska

w jakim sensie taniej? środowiskowym? czy może ekonomicznym? czy (nie wiem ile miejsc ma autobus) 50 samochodów pali mniej niz autobus?
MS napisał/a:
Nie masz racji. Pozyczanie pieniedzy bez wynagrodzenia moze stanowic jedynie dzialalnosc charytatywna. Przeciez kazda pozyczka obciazona jest pewnym ryzykiem, a wiec taka dzialalnosc przynosila by nieuniknione straty - az do calkowitego samounicestwienia.
mam rację, działa to na zasadzie współuczestnictwa w finansowanym projekcie i w zależności od wkładu czerpania potem z niego zysku, czytałem o tym kiedyś kilka dni (bo ciekawy temat) podeślę ci linka przy okazji kiedyś (poszukam na innym kompie to dawno to było), jest w polsce koleś, który się tym pasjonuje i gdzie jest to opisane dokładniusieńko :wink: jest to oczywiscie poważny problemem gospodarek krajów muzułmańskich gdy muszą rywalizowac z lichwiarzami, co częściowo rozwiązali stosując lichwę dla niemuzulmanów
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

hellfuel napisał/a:
Proszę bardzo
ale co prosisz bardzo? Durczok nie pracował w tvp? nie brał kasy? czy jestem ignorantem bo nie oglądam telewizji? czy w czym innym ta moja ignorancja bo nie kumam?
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Marek potraktuj to jako zaczątek do linku, który podam jak znajdę, jest tu zarys tego, że to działa i jednak można http://www.arabia.pl/content/view/279728/2/
 
hellfuel


Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 127
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Jogi, 400 kafli miesięcznie nie kasował nawet Lis w swoich najlepszych czasach w prywatnej telewizji (oficjalnie niecałe 50 patyków), tym bardziej Durczok kiedy prowadził "Wiadomości" w publicznej telewizji.
_________________
rat rider
28.03
 
 
Filosemita
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
co częściowo rozwiązali stosując lichwę dla niemuzulmanów

Zupelnie jak Zydzi. Przypadek?
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

...."Finanse islamskie oparte są na przekonaniu, że dostarczyciel kapitału i jego użytkownik powinni solidarnie dzielić się ryzykiem przedsięwzięcia gospodarczego".....

i mnie tylko ciekawi ile potem bank kasuje z zysku.....
i co jest bardziej opłacalne....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12