PUNK FORUM » FAQ
» Statystyki
» Grupy
» Użytkownicy
» Szukaj
» Zaloguj
» Rejestracja


Poprzedni temat :: Następny temat
KAra Śmierci
Autor Wiadomość
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
a co mnie obchodzi twój kumpel?

to nie mój kumpel - współosadzony

r271 napisał/a:
ja po 2 piwach spokojnie mogę jeździć samochodem
a wiesz co ja moge? co mnie to obchodzi?
odpowiedz na moje 2 pytania, które po raz trzeci ci zadaję:

Yo napisał/a:
Jak ty wytłumaczysz, ze mimo grążącego auschwitz wielu ludzi podejmowało ryzyko i postępowali tak a nie inaczej mimo, że groziło za to auschwitz? :P Jak to jest , że mimo różnorakich kar sam podejmujesz działania, za które one grożą?


r271 napisał/a:
zaraz zaraz.... najpierw piszesz że KS nie odstrasza a teraz piszesz ze jezeli komuś przystawić karabin do głowy (czyli zagrozić wykonaniem KS ) to kara zaczyna pełnić swoja funkcję starszaka
to postaw 6 miliardów gliniarzy by każdy miał karabin przy głowie :wall:
W londynie jest wiecej kamer niż mieszkanców, a został wybrany najniebezieczniejszym miastem - nikt się nie boi? przeciez są nagrania?
 
Tez Yo madafaka
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
został wybrany najniebezieczniejszym miastem

Przez kogo wybrany? Jakies glosowanie bylo, referendum? Miss Swiata Przestepczego?
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

"Jak ty wytłumaczysz, ze mimo grążącego auschwitz wielu ludzi podejmowało ryzyko i postępowali tak a nie inaczej mimo, że groziło za to auschwitz"

wytłumaczenie jest proste jak drut..tak czy siak byli pewnie że skończą w krematorium więc nic nie mieli do stracenia i nie liczyli się z tym że po ich ucieczce zgnie ileś tam współwięźniów

tak wielu? na kilkaset tys co sie przewinęło przez obóz ryzyko to podjęło ok 800 z czego 144 skończyły się sukcesem
http://www.auschwitz.org....guage=PL&id=877


"to postaw 6 miliardów gliniarzy by każdy miał karabin przy głowie "
toteż o tym cały czas pisze iz nieuchronna kara (gliniarz zkarabinem przy głowie) znakomicie pełni funkcje odstraszająca

ty zaś stwierdziłeś iż ŻADNA kara tej funkcji nie pełni...


a teraz widzisz ze się myliłes
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

"Przez kogo wybrany?"


pzrez ONZ..a gł by był ozabawniej kryterium to procentowy wzrost przestępczości

czyli jak w mieście zulugula na 10000 mieszkańców zabito rok temu 100 osób a w tym roku 99 to maisto zulugula stało się bezpieczniejsze
jak w mieście mongiebabengie na 10000 mieszkańców zabito rok temu 10 osób a w tym roku 11 to miasto mongiebabengie jest niebezpieczniejsze niż zulugula
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
"Jak ty wytłumaczysz, ze mimo grążącego auschwitz wielu ludzi podejmowało ryzyko i postępowali tak a nie inaczej mimo, że groziło za to auschwitz"

wytłumaczenie jest proste jak drut..tak czy siak byli pewnie że skończą w krematorium więc nic nie mieli do stracenia i nie liczyli się z tym że po ich ucieczce zgnie ileś tam współwięźniów

mniej zacietrzewienia wiecej myślenia doradzam, ja pytam o ludzi, którzy np. ukrywali żydów, działali w podziemiu a nie o juz osadzonych
r271 napisał/a:
"to postaw 6 miliardów gliniarzy by każdy miał karabin przy głowie "
toteż o tym cały czas pisze iz nieuchronna kara (gliniarz zkarabinem przy głowie) znakomicie pełni funkcje odstraszająca
jak chcesz osiągnąć nieuchronność kary? bo pomysł z 6 miliardami gliniarzy raczej nie wchodzi w grę, nawet becikowe takich cudów nie czyni. Czy ta nieuchronnosć bedzie tez dotczyć tych, którzy kary egzekwują? i kto na nich te kary wyegzekwuje?

Cytat:
ty zaś stwierdziłeś iż ŻADNA kara tej funkcji nie pełni...
i dalej tak twierdzę, każdy system jest dziurawy z tego wzgledu, ze jest systemem i nie nadąża za życiem, które jest w ciągłym ruchu. Kara jest gdzieś daleko w momencie popełniania "wykroczenia" i sam popełniając te wykroczenia zakładasz, że cię ona nie spotka. Spryt, ryzyko itd.

r271 napisał/a:
a teraz widzisz ze się myliłes
na razie to widzę, ze w ferworze dyskusji nawet nie rozumiesz tego co piszę trzkrotnie

Cytat:
Przez kogo wybrany?
nie istotne przez kogo, sęk w tym, ze nawet totalna inwigilacja (zwiększenie nieuchronności kary) nie jest gwarantem bezpieczeństwa i braku "wykroczeń"
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisałeś ze ŻADNA kara nie odstrasza..ja obaliłem to natychmaist że MNIE odstrasza kara straty prawa jazdy..po tym należało zakończyć dyskusje gdyż twoje twierdzenie zostało obalone...


"wiecej myślenia doradzam, ja pytam o ludzi, którzy np. ukrywali żydów, działali w podziemiu a nie o juz osadzonych "

zdecydowana większość jednak obawiała się kary ..
ze względu na jej wysokość i surowość..gdyby za ukrywanie żyda groził mandat 10 zł to ukrywajacych pewnie byśmy liczyli w milionach


"Kara jest gdzieś daleko w momencie popełniania "wykroczenia" i sam popełniając te wykroczenia zakładasz, że cię ona nie spotka. Spryt, ryzyko itd. "

ryzyko tym mniejsze im kara mniej nieuchronna.....i mniej surowa...

ciekawe czy w przypadku kiedy za zabójstwo karano by mandatem 100 zł to wzrosłaby ilość morderstw czy też nie?

czemu w krajach arabskich gdzie kary są ndazwyczaj surowe przestępczośc jest proporcjonalnie niższa?
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

"sęk w tym, ze nawet totalna inwigilacja (zwiększenie nieuchronności kary) nie jest gwarantem bezpieczeństwa i braku "wykroczeń"

wiec gdyby nie było kamer to stopień przestępczośc na ulicach i byłby taki sam?
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
Yo napisałeś ze ŻADNA kara nie odstrasza..ja obaliłem to natychmaist że MNIE odstrasza kara straty prawa jazdy..po tym należało zakończyć dyskusje gdyż twoje twierdzenie zostało obalone...
nie wiem, może bardziej cię odstrasza utrata pracy czy utrudnienia związane z brakiem prawa jazdy niż samo jego zabranie?

r271 napisał/a:
zdecydowana większość jednak obawiała się kary ..
ze względu na jej wysokość i surowość..gdyby za ukrywanie żyda groził mandat 10 zł to ukrywajacych pewnie byśmy liczyli w milionach
jednak była spora liczba tych, ktorzy mimo srogiej kary robiła to co uznawała za słuszne. Czyli jednak kara ich nie odstraszała :idea:

Zazwyczaj zdecydowana większość ludzi nie popełnia "wykroczeń" nie dlatego, że grozi za to kara ale dlatego, że wiele z tych "wykroczeń" uważaja po prostu za złe i nie chcą ich popełniać.

r271 napisał/a:
ryzyko tym mniejsze im kara mniej nieuchronna.....i mniej surowa...

ciekawe czy w przypadku kiedy za zabójstwo karano by mandatem 100 zł to wzrosłaby ilość morderstw czy też nie?
A co poszedłbyś mordować? Jeśli społeczeństwo ma sie opierac na tym, ze gdy nie masz przystawionej lufy do głowy, to będziesz gwałcił i mordował to pierdolic takie społeczeństwo - ono nie ma zadnej przyszłości

r271 napisał/a:
czemu w krajach arabskich gdzie kary są ndazwyczaj surowe przestępczośc jest proporcjonalnie niższa?
Słabo widac znasz tamtą kulturę, mniejsza przestępczośc wynika tam ze sposobu organizacji społecznej, pomocy wzajemnej i organizacji klanu/rodziny. Istnieje tam też coś takiego jak prawo/nakaz zemsty, ktory jest skuteczniejszym środkiem zaradczym niż kara wymierzana przez system.
btw. dlaczego wiec twoi koledzy uważają ich za podludzi a ich cywilizację za zacofaną? :P

by ta dyskusja poszła o krok dalej, może zastanówmy się co ludzi skłania do "wykroczeń" mimo dotkliwych kar, a nie co ich od "wykroczeń" powstrzymuje, skoro okazuje się, że jednak nie powstrzymuje?
 
Mecenas
Mecewąsik


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 3699
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

a co ciebie bardziej odstrasza: kara więzienia czy utrudnienia związane z jej odbywaniem
_________________
Si Deus nobiscum, quis contra nos?
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
wiec gdyby nie było kamer to stopień przestępczośc na ulicach i byłby taki sam?
tak myślę, w przeciwnym razie pojawienie się kamer powinno spowodować spadek przestępczości a nie powoduje. Ewentualnie na chwilę zmienia ona swoją lokalizację. Tak jak to miało miejsce w NY za słynnego policmajstra, przestępczość w NY nie spadła przesunęła się na przedmiescia i okolicę. Na pewno byłaby mniejsza inwigilacja a to tylko na plus dla ludzi mieniących się wolnym społeczenstwem
W holandii z powodu "legalizacji" trawki nie wzrosła liczba palaczy, a jedynie spowodowało to, że mniej ludzi zostawało "przestępcami"

Może wiec warto zweryfikować prawo i to co jest uznawane za przestępstwo, to na pewno spadnie ilość przestępców :wink:
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

no tak...parę dni temu jeden typ na jakims forum sie oburzył kiedy napiałem że sranie za stodołą to zacofanie..dziś okazuje sie że "prawo zemsty" jest lepsze od kary wymierzanej przez sąd



pisałeś kara wymierzana przez sąd jest nieskuteczna i pełni jedynie funkcje zemsty.....


na pytanie o niski poziom przestępstw w krajach arabskich odpowiadasz że to dzięki m.in. PRAWU ZEMSTY
:D :D


"A co poszedłbyś mordować? Jeśli społeczeństwo ma sie opierac na tym, ze gdy nie masz przystawionej lufy do głowy, to będziesz gwałcił i mordował to pierdolic takie społeczeństwo - ono nie ma zadnej przyszłości "

prymitywne społeczeństwa tak funkcjonowały i wygrywały te które mordowały a nie te które były "pokojowe" dlatego też by unikać takich rzeźni cywilizowani ludzie staraja się ukąłdać wzajemne stosunki poprzez własnie system prawny
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Co do odstraszajacej roli kary zasadniczo zgadzam sie z r271. Dlatego po imprezie nie wracam do domu wlasnym samochodem (pare razy prowadzilem na kacu, ale z tego sie jest latwiej wykrecic), dlatego tez kasuje bilety w tramwaju (okazjonalnie jednak zdarza mi sie jechac na gape). Ale nie wszystko jest czarne albo biale, tak i kara nie zawsze odstrasza. Sa trzy czynniki okreslajace jej skutecznosc:
1. wysokosc kary - najczesciej wymieniany, ale (wbrew dosc powszechnemu mniemaniu) zwykle nie najwazniejszy.
2. nieuchronnosc kary - czyli inaczej ryzyko wpadki. W przypadku "rasowych" przestepcow niewielkie ryzyko wpadki prowadzi do poczucia bezkarnosci, ktore niweczy odstraszajaca moc kary, niewazne jak dotkliwej.
3. koszt przestrzegania prawa - z reguly prawo zmusza nas do postepowania wbrew naszemu egoistycznemu interesowi. Im mniejsza dolegliwosc przepis stanowi, tym mniejsza jest wola jego lamania. Dlatego surowosc prawa wcale nie sprzyja praworzadnosci.
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Mecenas napisał/a:
a co ciebie bardziej odstrasza: kara więzienia czy utrudnienia związane z jej odbywaniem
A czym różni się kara więzienia i utrudnienia jakie to powoduje od utrudnień związanych z odbywaniem kary? te rzeczy występują oddzielnie? nie kumam o co ci chodzi?
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

MS oczywiście masz racje...


i np tu sie zgadzam z Yo że takim głupim pzrepisem jest zakaz posiadania i palenia trawy... i to jest wg mnie bardzo "wydumane przestępstwo" ...gdyż tak naprawdę palacz grassu z sameg ofaktu palenia nie uderza w żaden sposób w porządek społeczny tzn nikogo nie krzywidzi poza sobą (ewentualnie ..jak za duzo jara)

z koleji w ruchu drogowym nalezy wg mnie ostro karać bo nieodpowiednie zachowanie skutkuje smiercią postronnych i dlateg ow krajach gdzie drogówki jest duzo i jest bezwzględna (skandynawia) jest najmniej wypadków
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
dziś okazuje sie że "prawo zemsty" jest lepsze od kary wymierzanej przez sąd
pisałeś kara wymierzana przez sąd jest nieskuteczna i pełni jedynie funkcje zemsty.....
jeśli nie widzisz róznicy miedzy ścisle określoną kulturą i tradycją zemstą klanową a karą wymierzaną przez państwo, to trudno

r271 napisał/a:
na pytanie o niski poziom przestępstw w krajach arabskich odpowiadasz że to dzięki m.in. PRAWU ZEMSTY

wymieniłem to jako ostatni czynnik, w stosunku do najcieższych przestępstw
bardziej bym sie na twoim miejscu skupił na innej organizacji spolecznej, która powoduje też brak w tamtej kulturze, bezdomnych, porzuconych sierot, domów dziecka i starców
r271 napisał/a:
prymitywne społeczeństwa tak funkcjonowały i wygrywały te które mordowały a nie te które były "pokojowe" dlatego też by unikać takich rzeźni cywilizowani ludzie staraja się ukąłdać wzajemne stosunki poprzez własnie system prawny
"cywilizowani" ludzie urządzali i urządzają rzezie na wszystkich kontynentach, dlaczego się dziwią, że po powrocie do domu z takich wojaży i przy takiej kulturze jest u nich niebezpiecznie? Dlaczego sie dziwia że ktoś kradnie skoro ich rządy robią to samo grabiąc innych i ich samych? Ryba psuje się od głowy
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo gdyby u nas wprowadzić "katolicyzm' jako prawo państwowe prawdopodobnie też byłoby podobnie jak u arabów..z jakiś jednak względów ty i twoi kumple tu w Poslce krytykujecie takie coś a już u arabów podziwiacie.....
 
MS
Ajbi


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 340
Skąd: Wroclaw
Płeć:
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

P.S.
Yo napisał/a:
r271 napisał/a:
ciekawe czy w przypadku kiedy za zabójstwo karano by mandatem 100 zł to wzrosłaby ilość morderstw czy też nie?
A co poszedłbyś mordować?
Gdybym byl odpowiednio uzbrojony, to jedna osobe za czysta upierdliwosc, a pare innych prewencyjnie - zeby nie zalatwily mnie pierwsze (-:
_________________
Przecietny miesiac w pracy ma jedna zalete i 20 wad.
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Marek sam piszesz, że jednak ci się zdaża/ło popełniac wszystkie te wykroczenia, wiec zapomniał wól jak cielęciem był i jak neofita teraz bedziesz chciał karać innych za to co tobie sie udało bezkarnie przejść? jaka wysokosć kary ma odstraszać 100 zł za brak biletu nie odstrasza, 100 000? kula w łeb? Moze spowodujmy by zamiast na wojny i światynie wydawać kase na bezpłatną komunikacje miejską nie trzeba bedzie ścigac ludzi za brak biletu, opłacac kanarów i zadbamy o srodowisko bo mniej spalin bedzie - same korzysci, koszty niewielkie
r271 napisał/a:
i np tu sie zgadzam z Yo że takim głupim pzrepisem
takich głupich przepisów jest tysiace i zazwyczaj za nie ludzie siedzą, ne wierzycie to pogadajcie ze znajomymi, którzy siedzieli (oczywiscie jak macie takich łobuzów wśród znajomych) , groźne społecznie przestępstwa to niewielki promil ogólu "przestepstw" i nikłe wobec przestępstw popełnianych przez rządy. Kto np. kradnie tyle co rządy? Kto tyle morduje?
 
Alibaba i 40 rozbojnikow
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Yo napisał/a:
Kto np. kradnie tyle co rządy? Kto tyle morduje?

ja
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

kumpel garował 4 lata za dilerkę..w celi sami złodzieje....masz racje Yogi gdyby nie system to by nikgdy kraść nie psozli a wzięli sie za uczciwe kopanie rowów :lol:

"wydawać kase na bezpłatną komunikacje miejską nie trzeba bedzie ścigac ludzi za brak biletu"

a tylko co najwyżej za niepłacenie podatków :D :D :D :D

napisz od arzu: najlepiej gdyby wszystko było za darmo i nie było trzeba pracować
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

"Kto np. kradnie tyle co rządy? Kto tyle morduje?"

kto popiera system demokratyczny? nO KTO ?

SIĘ PYTAM SIĘ?
 
zabojcza galareta z Wenus
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

i ja
 
Yo
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

r271 napisał/a:
Yo gdyby u nas wprowadzić "katolicyzm' jako prawo państwowe prawdopodobnie też byłoby podobnie jak u arabów..z jakiś jednak względów ty i twoi kumple tu w Poslce krytykujecie takie coś a już u arabów podziwiacie.....
katolicyzm to my mamy wprowadzony od 14 kwietnia 966 r, krytykujemy go bo raz: został wprowadzony a nie przyjęty dobrowolnie, dwa: nie ma i nigdy nie miał nic wspólnego z hasłami, które głosi. A arabów jest za co podziwiać, wspaniała kultura, piękna muzyka, dobre jedzenie, gościnni ludzie, dużo ciekawych rozwiązań społecznych czy choćby brak lichwy w bankowości :twisted:
 
r271
Gość
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

tak jak u nas w średniowieczu

wojen też arabowie żadnych nie prowadzą..nawet między sobą..a jezeli juz to wszystko wina CIA
 
hellfuel


Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 127
Wysłany: Pią 09 Lut, 2007   

Cytat:
wspaniała kultura, piękna muzyka, dobre jedzenie, gościnni ludzie


bo to nasz kraj, Polska!
_________________
rat rider
28.03
Ostatnio zmieniony przez hellfuel Pią 09 Lut, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  





© 2002-2013 PunkSerwis | All human rights reserved
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12