PUNK FORUM
Forum Punkowe

Inne - Ska

Agyness - Pon 20 Sie, 2007

Cholera jak tak czytam te Wasze wypowiedzi to stwierdzam że muzycznie to cholernie do tyłu jestem :( aż mi wstyd ... :oops:
Aczkolwiek SKA jak dla mnie jest rewelacyjne ...np właśnie The skatalites albo 2tone ...

Lubię tez Podwórkowych a reszta no cóż trzeba pościągać !
:wink:

A tu link do całkiem fajnego kawałka ze składanki SKA fever :
http://s007.wyslijto.pl/?...443365142873546

Pzdr :D

Agyness - Pon 20 Sie, 2007

Cholera a gdzie mój avatar ? :?

Fuck :x

Nieja - Pon 20 Sie, 2007

CzarnyAfgan napisał/a:
Niema roots reggae, ale jak sam doskonale pisałeś wielu z powodzeniam łączy te dwa style, a to jest przykład świetnego połączenia dub'u z roots reggae. Niemówię o treści, ale muzyce


A jaka jest różnica treści pomiędzy roots reggae a reggae z tamtych czasów? Pytam zupełnie poważnie.

Stanzberg - Pon 20 Sie, 2007

Nieja napisał/a:
jaka jest różnica treści pomiędzy roots reggae a reggae z tamtych czasów? Pytam zupełnie poważnie.


W treści jest większa różnica, niż w muzyce nawet. :-P

"Zwyczajni" regałowi wykonawcy nie kładli tak silnie akcentu na rastafariańską mistykę, i nie stawiali sobie za punkt honoru nagrywania prawie mantr nyahbinghi. :lol:
Jak jesteś zainteresowany bardziej, porównaj sobie kawałki np. Black Uhuru, który śpiewał głownie normalne piosenki, z twórczością takich panów jak Ras Michael czy Yabby You (100% roots), którzy byli odurzonymi mistykami. :lol: Ten pierwszy to nawet był jakimś kapłanem Rastafari, jak chcesz, to sprawdzę.
Cytat:
to jest przykład świetnego połączenia dub'u z roots reggae.

W twórczości The Skatalites próżno szukać takiego podejścia, z tym się będę kłócił. Tam nie ma ani grama rootsowego smędzenia.

CzarnyAfgan - Pon 20 Sie, 2007

Roots reggae, znaczy muzyka korzeni. Twórcy roots reggae kładą nacisk na mistyczny przekaz dotyczący ich religii i kultury, a inni na muzykę =]

Cytat:
W twórczości The Skatalites próżno szukać takiego podejścia, z tym się będę kłócił. Tam nie ma ani grama rootsowego smędzenia.


Ja nieodpuszczę :twisted:

Nieja - Pon 20 Sie, 2007

CzarnyAfgan napisał/a:
Roots reggae, znaczy muzyka korzeni. Twórcy roots reggae kładą nacisk na mistyczny przekaz dotyczący ich religii i kultury, a inni na muzykę =]


Ee, chyba Stanowi lepiej poszło wytłumaczenie o co chodzi... Ale według tego co napisałeś muzycy Skatalites musieli nagrać płytę " kładą nacisk na mistyczny przekaz dotyczący ich religii i kultury", a ja prawde mówiąc ich jakoś z takimi tematami nie kojarzyłem.

Stanzberg - Pon 20 Sie, 2007

Dobra, zacząłem szukać tej płyty i nie znalazłem.
Jak tylko sobie ściągnę znowu i przesłucham, wrócimy do batalii. :twisted:

Jeśli faktycznie jest jak mówisz, to będę musiał zmienić o nich zdanie. :-P

Ale nie wydaje mnie się. 8)

CzarnyAfgan - Wto 21 Sie, 2007

Niechodzi mi o przekaz tej muzyki a jedynie o same dźwięki. Przesłuchaj jeszcze raz i powrocimy do dyskusji :twisted:
tobermory - Sob 31 Maj, 2008

http://pl.youtube.com/watch?v=KMhGN9_gqvU
:)

farfocel - Pon 30 Cze, 2008

całkiem ok ,ale chyba bardziej pociaga mnie RSP (reel big fish etc.)
Myr - Pon 30 Cze, 2008

Cytat:
http://pl.youtube.com/watch?v=KMhGN9_gqvU

Kapelusze 'Pork Pie', marynarki, szelki i glany.... Tak mi graj! :twisted:

qweta - Nie 02 Lis, 2014

mi najbardziej wchodzi angielskie SKA
https://www.youtube.com/watch?v=nxvHgqRZp3s

czlowiekkrzeslo - Śro 25 Lut, 2015

Temat z 2007, ostatni post w listopadzie ubiegłego roku... ale choj, napisze coś od siebie.
Ska zacząłem słuchać dużo wcześniej niż punk rocka a nawet zanim dowiedziałem się czym jest ska. Gatunek poznałem dzięki Madness(a jakże by inaczej) i do dziś jest to mój ulubiony zespół ogólnie. Preferuje 2tone, ale i klasyczne brzmienia mi się podobają, chociaż znam tylko paru najważniejszych muzyków z tej ery (Laurel Aitken, Toots and the Maytals etc.). Z polskiej sceny przyznam się, że nie znam zbyt wielu zespołów, raczej jestem świadom ich istnienia. Hueh to tyle. :faja:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group