PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Twój stosunek do Boga i wiary

quirkyalone_ona - Sob 01 Sty, 2005

Wierze w Boga, nie wstydze sie do tego przyznac, wkurza mnie tylko sytuacja, jaka panuje w Kosciele, jako wspolnocie - gdzie ta prawdziwa wspolnota, skoro kazdy patrzy jak by tu zedrzec z drugiego kase na nawo kapliczke... :?
Mister - Sob 01 Sty, 2005

Bóg jest podobno i podobno stworzyl swiat ale teraz na to wszystko sra. Amen
quirkyalone_ona - Sob 01 Sty, 2005

Mister - wolna wola...
Mister - Nie 02 Sty, 2005

Wolna wola hahaha. To wszystko jest zakręcone strasznie. Musial miec jakąś wymówke.
MaTeO - Sob 08 Sty, 2005

Bóg - TAK
Zwierz@k - Nie 09 Sty, 2005

Bog- Tak
Kościól - Tak
Wszystko-tak
właściwie nie wiem co pisze, bo to i tak sensu nie ma. jebac.

Skinek - Nie 09 Sty, 2005

Ja to wierze w mitologie grecka, swiat powstal z chaosu a Ziemie stworzyli kronos i gaja SPOX?! :+) a czlowiek to zostal ulepiony z gowna Prometeusza :+) wg mnie to bardzo prawdopodobne!
Jebak Leśny - Nie 09 Sty, 2005

wersja biblijna jest symboliczna, wiec nie mozna jej doslownie odczytywac
Fifkowiec - Czw 13 Sty, 2005

Utworzył człowieka lecz kim on jest?
Utworzył czowieka lecz gdzie on jest? :?:

regool - Nie 16 Sty, 2005

ja wierze w Boga, ale uwazam ze kosciol z wieloma sprawami przegina. ucza wiernych co ma byc w rodzinie itd. a ksieza nawet zona nie moga miec. poza tym jest kilka paradoksow w instytucji koscielnej. a do kosciola, jako miejsca modlitwy przychodze bo jestem wierzacy a nie dlatego ze ktos mi kaze. jednak rzecza ktora mnie najbardziej irytuje jest fakt, ze wiele osob ktore uwazaja sie za katolikow (czyli maja szanowac blizniego) oceniaja ludzi powierzchownie i karca za wyglad. czy dlatego ze ktos ma iro albo uwielba piercing jest gorszy i nie moze byc wierzacy??
MS - Pon 17 Sty, 2005

A mnie wkurza, ze zdniem niektorych, jak ktos nie jest wierzacy, to jest gorszy :evil:
ZUZA - Pon 17 Sty, 2005

Moim zdaniem swoją "duchowość" prawdziwie rozwijamy w pozytywnych relacjach międzyludzkich jak i rozumieniu świata natury.
Spokoju ducha nie odnajdę raczej w murach kościoła, na betonowej podłodze wśród ludzi beznamiętnie wymawiających jakieś regułki.

Koniu - Pon 17 Sty, 2005

ZUZA napisał/a:
Moim zdaniem swoją "duchowość" prawdziwie rozwijamy w pozytywnych relacjach międzyludzkich jak i rozumieniu świata natury.
Spokoju ducha nie odnajdę raczej w murach kościoła, na betonowej podłodze wśród ludzi beznamiętnie wymawiających jakieś regułki.



zaśmierdziało hipisiarstwem :P

ZUZA - Pon 17 Sty, 2005

oi bracie!
blümchen - Pon 17 Sty, 2005

Lepiej dla żeby nie było. Jeśli jednak jest.......żesz kurwa...będę zmażyć się w piekielnych ogniach :twisted:

Ja wierzę w równowagę. Tylko tyle. I do takowej się modlę.

blümchen - Pon 17 Sty, 2005

dżony to właśnie równowaga - chejesz na umór a jutro tyle samo - żeby była równowaga :twisted:
Zwierz@k - Pon 17 Sty, 2005

co zjesz, to zwraczasz. Zreszta nie ma po co jeśc i tak gowno z tego będzie.
Koniu - Wto 18 Sty, 2005

ZUZA napisał/a:
oi bracie!



Z takimi tekstami to se możesz do Majkela wyskakiwać :mrgreen:

Jebak Leśny - Wto 18 Sty, 2005

do konia to tylko ave 8)
ZUZA - Wto 18 Sty, 2005

to było do xJakubekx aka MarOi! :!: wszystko ci sie myli Koniu 8)
regool - Pią 28 Sty, 2005

sadze ze wojny i podzialy wynikaja raczej z mentalnosci ludzkiej a nie z religii.
Aga - Pon 31 Sty, 2005

ja nie wierzę w Boga, a Kościół jest dla mnie tylko zwykłą instytucją, która w dodatku szerzy nietolerancję! :|
Jebak Leśny - Pon 31 Sty, 2005

SCUMFUCK napisał/a:
sadze ze wojny i podzialy wynikaja raczej z mentalnosci ludzkiej a nie z religii.[/quote
Ale takie są fakty historyczne :, wystarczy wspomniec inkwizycje, konkwisty itp. z rąk chrześcijan zginęło 40 milionów indian... do tego jeszcze dochodzi np. aparheit w RPA.Jak by tez nie patrzeć kosciół katolicki wspieral faszyzm we Włoszech.Niedawno wpadła mi w ręce taka książka pt. ,,zbrodnie w imieniu chrystusa'', czytając to naprawde wlosy stają dęba co kościól wyprawiał w dawnych czasach...

Kościol we Włoszech mial do wyboru, albo poprzec faszystow, albo ateistycznych komunistow, wiec chyba nie mozna sie dziwic temu.
Zbrodnie w imieniu Chrystusa... czesto to byl tylko pretekst dla osiagniecia korzysci politycznych , gospodarczych.
Zreszta zadna z wiekszych religii nie propaguje wojny z innymi religiami, wszystko co dzialo sie zlego w przeszlosci i dzieje czesto do dzis jest skutkiem glupoty ludzi, nie religii.

regool - Pon 31 Sty, 2005

Jebak Leśny napisał/a:

Zreszta zadna z wiekszych religii nie propaguje wojny z innymi religiami, wszystko co dzialo sie zlego w przeszlosci i dzieje czesto do dzis jest skutkiem glupoty ludzi, nie religii.

dokladnie. hasla w imie Allacha , Chrystusa to tylko przykrywka dla glupoty ludzkiej. mowi sie czesto o konfliktach na tle religijnym jednak religia jest wlasnie tylko tlem a problem tkwi w samym czlowieku

regool - Wto 01 Lut, 2005

Anonymous napisał/a:
Panie zmiłuj się nad nami!!!!

co mial na celu ten post ??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group