PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - Plakaty

ko0niu - Wto 13 Paź, 2009

Może wyglądać nawet jak ogłoszenie ale na mieście w chuj się rzuca w oczy. Dziś z drugiej strony ulicy nawet wyczaiłem te plakaty. Autorowi pewnie chodziło o "kiczowatą" stylistykę a'la plakaty z horrorów klasy B.

Natomiast plakacik z "wąsaczem" jest tak maksymalnie słaby że słów nie znajduje. Zupełnie nie trafia do mnie taka stylistyka.

Stanzberg - Pią 16 Paź, 2009

Cytat:
Autorowi pewnie chodziło o "kiczowatą" stylistykę a'la plakaty z horrorów klasy B.
oczywiście, że tak - z tym, że to można zrobić dobrze, a można też źle - tu jest ta druga opcja. ;-)
Stanzberg - Pią 16 Paź, 2009

nazik napisał/a:
różnica między a 'tym dobrze" a "tym źle".

Uzbieralem parę niezłych plakatow na ten sam temat: poster punkowy inspirowany okładkami horrorów klasy B, i plakatami takiż filmów.






Są oczywiście tu rzeczy lepsze i gorsze, ale wszystkie mają kilka zalet, których nie ma plakat na krakowski gig.
Czytelność grafiki i tekstu, czujny dobór kolorów, żeby nie były za bardzo kakofoniczne, dopasowana typografia (a nie polsko-wiejskie uparte używanie logotypów kapel zamiast samodzielnego projektowania napisów), ustalona hierarchia tekstu...
Z punktu widzenia odbiorcy np. tak wielkie litery u dołu plakatu z programem mijają się z celem, bo z tramwaju i tak tego nikt nie przeczyta, a wprowadzają niepotrzebny zamęt.

Kolorystyka "wszystkie kolory tęczy" też nie bardzo rozumiem po co.
Oryginalne plakaty tego typu były rysowane przez gości ze znacznym doświadczeniem, którzy nawet dając krzykliwe projekty mieli pojęcie o skalach barwnych... Generalnie mamy tu szczekaczkę zamiast jasnego komunikatu, o który w konkurencji "plakat" chodzi najbardziej.

Stanzberg - Czw 29 Paź, 2009

Teraz to mi też. :cry:

Załatwię to jutro.

ko0niu - Czw 29 Paź, 2009

Plakat jak plakat, bilety na necro party są wyjebiste, o czym dziś się przy zakupie przekonałem :D szkoda że pewnie ktoś mi go przerwie, bo chciałbym go mieć w tej formie w jakiej go mam teraz, na pamiątkę. W wolnej chwili zeskanuję i wrzucę.
ko0niu - Nie 01 Lis, 2009

mam już daje


Stanzberg - Pon 02 Lis, 2009

Bilety znacznie lepsze od plakatu.
beszambelan - Pon 02 Lis, 2009

Kilka z moich ostatnich plakatów:




Stanzberg - Pon 02 Lis, 2009

Są OK jak dla mnie.

Z piratem spaghetti zajebisty pomysł, ale trochę spalony i nie dorobiony.

ko0niu - Pon 02 Lis, 2009

pirata spaghetti już jakbym gdzieś widział na jakimś plakacie...hmm..
Dzemu - Sob 14 Lis, 2009


Dzemu - Sob 14 Lis, 2009

nazik napisał/a:
WTF? :shock:


ocb??

RzYq - Sob 14 Lis, 2009

nazik napisał/a:
Po co zamieściłeś to coś? Przecież tego nie można nazwać nawet plakatem :shock:


Temat brzmi "Plakaty" a nie "Dobre plakaty" więc powinny to lądować także anty przykłady :twisted:

Dzemu - Sob 14 Lis, 2009

po to aby zobaczyc tandete jaka nas otacza. sami powiedzicie jedno wielkie przegecie.
Stanzberg - Sob 14 Lis, 2009

Generalnie w zasadzie to jest plakat.

Ale przepotwornie chujowy i amatorski.

Corel 7, wypierdalać.

ko0niu - Sob 14 Lis, 2009

Stanzberg napisał/a:

Corel 7, wypierdalać.


Ja bym nawet obstawiał Microsoft Office Word 2007 patrząc na czcionkę :lol:

ko0niu - Śro 18 Lis, 2009

nie widać
Mecenas - Śro 18 Lis, 2009

eeee do bani chociaż skład mocarny
Foxy 68 - Czw 19 Lis, 2009

Czemu do bani? Dla mnie to esencja prostoty i stylistyki 77
ko0niu - Czw 19 Lis, 2009

Mnie ten plakat przywodzi na myśl okładkę płytki "The good, the bad & the 4 skins". Plakat fajny i na pewno rzuci się w oczy, rozklejony na mieście.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group