PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kultura & Sztuka - ulubione cytaty książkowe

MarginWalker - Pią 16 Cze, 2006

Xiao Mei napisał/a:
"Szpitale, więzienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety życia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi "Wasza Magnificencjo"

Bukowski

moj ukochany pisarz :)

Pratchett bawil mnie bardzo, ale do pewnego momentu. Pozniejsze ksiazki sa juz dla mnie nuzace lekko, ale Blask fantastyczny i Kolor magii czytalam kilka razy i zawsze mi sie milo do nich wraca. Natomiast uwazam ze zabawniejszy jest Douglas Adams.

Xiao Mei - Pią 30 Cze, 2006

"zakochac sie - trudno o lepszy żart"
Przybysz - Sob 01 Lip, 2006

"Podstawą do prodzukcji pieczarek jest koński nawóz naturalny"
"Do połowu sumów kazachstańskich wętkarz zakłada przynęte w postaci duzego płatu surowej wołowiny"
"Mikologia to nauka o grzybach"

buri - Sob 01 Lip, 2006

"tarzałem się w ułudize pięciu zmysłów jak świnia"

Kazantzakis w "Ostatnim kuszeniu Chrystusa"

Xiao Mei - Czw 20 Lip, 2006

Olga Tokarczuk "Ostatnie historie":

"Kiedys był los teraz sa geny".

Anonymous - Wto 08 Sie, 2006

Aldous Huxley "Nowy, wspaniały świat"

Cytat:
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.

socobuska - Śro 09 Sie, 2006

'jadro ciemnosci'

"...zyjemy tak jak snimy- samotni..."

nerka - Czw 10 Sie, 2006

Antoine De Saint_Exupery ,Ziemia, planeta ludzi" napisał/a:
(...)nadchodzi taki dzień, gdy w dziewczynie budzi sie kobieta.Wtedy zjawia sie jakiś głupiec. Po raz pierwszy przenikliwe oczy mylą się i stroją przybysza w piekne piórka.Oddaje serce, które jest zdziczałym sadem, temu kto lubi tylko strzyżone parki. I głupiec bierze księżniczke w niewolę(...)

Anonymous - Czw 10 Sie, 2006

Cytat:
[...] Ilekroć moje dzieci skarżą mi się na tę planetę, mówię im: "zamknijcie się ! Sam dopiero co tutaj trafiłem. Myślicie, że kim jestem - Matuzalemem ? Myślicie, że wiadomości dnia podobają mi się bardziej niż wam. Jesteście w błędzie."

pianola

Cytat:
A najgorszą skazą jest to, ze jesteśmy najzwyczajniej w świecie głupi. Przyznajcie to! Czy sądzicie, ze Auschwitz był dowodem inteligencji?

hokus pokus

Cytat:
Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami. Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia. Z powodu swojej ograniczonej inteligencji nie wpadły na to, że robią szampana.


sniadanie mistrzów

kurt vonnegut

Xiao Mei - Czw 10 Sie, 2006

"Uczucia zawsze są śmieszne, ale szczególnie wowczas kiedy dostaną się w ręce osob niepowołanych."

"Wciąz cos przemija, a rzadko kiedy przychodzi cos nowego."

"Erika błaga Klemmera, żeby pokazał swoje dobre strony. Lecz on poznał juz smak wolnosci.."

Pianistka E. Jelinek

woof - Pią 11 Sie, 2006

Look, I'm Your Father - The Mixing Engineer's Handbook SE

poza tym wiele rzeczy chociazby z quinnella...no i z biblii.
slowa jezusa sa dla mnie swiete. slowa jego tworcow - sa niepojetne...

"Erika błaga Klemmera, żeby pokazał swoje dobre strony. Lecz on poznał juz smak wolnosci.."

no po tym cytacie to juz nie potrzebuje podpowiedzi nawet....

"baby wam potrzeba!!!"

Xiao Mei - Pią 11 Sie, 2006

woof napisał/a:
"Erika błaga Klemmera, żeby pokazał swoje dobre strony. Lecz on poznał juz smak wolnosci.."

no po tym cytacie to juz nie potrzebuje podpowiedzi nawet....


Hmm? Cytat mocno wyrwany z kontekstu, nie sadze abys go wyczail. dodam tylko, ze bynajmniej nie chodzi o to, ze facet odszedl od niej.

xkrzysiekx - Pią 11 Sie, 2006

"Bez krwi nie ma wampira. jest to substancja, która decyduje o jego istnieniu, podobnie jak o istnieniu człowieka"
Maria Janion

amen - Pon 28 Sie, 2006

Dobry temat, tylko czasu nie mam. Teraz wpiszę z pamięci. Kiedyś napisałem sobie na ścianie...

"Ale zawsze nadchodzi godzina w historii, gdy ten, kto ośmiela się powiedzieć, że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. I nie w tym rzecz, by wiedzieć, jaka nagroda lub kara czeka go za takie rozumowanie. Rzecz w tym, by wiedzieć, czy dwa i dwa to cztery: tak lub nie."

Albert Camus "La Peste" (Dżuma)

Kiedyś wpiszę inne.

RrRr - Pon 28 Sie, 2006

z dzumy to moznaby jeszcze kilka cytatow przytoczyc....
Xiao Mei - Wto 26 Wrz, 2006

"Dzuma" dobra, a ja uwielbiam szczegolnie"Obcego" i "Upadek", Camus mistrz :!:

Polece cytatem, ktory dla mnie W TYM momencie bije wszystko inne:

Wszystko jest stratą czasu, chyba że czlowiek pieprzy sie w najlepsze, tworzy w najlepsze, ma sie jak najlepiej albo zmierza w kierunku ułudy pod tytułem miłość i szczeście. Wszyscy skonczymy w gnojówce porazki - czy nazwiemy to śmiercią czy błędem.

Bukowski ofkors..

maciek333 - Czw 28 Wrz, 2006

no no przekonałas mnie xiao bede sie musiał z tworczoscia tego pana bliżej zapoznać 8)
Anonymous - Czw 28 Wrz, 2006

z pamięci wiec coś pewnie pojebałem.. ale chyba niewiele :wink:

Cytat:
ludzie zafascynowani ideą postępu nie przypuszczają, że każda droga naprzód jest jednocześnie drogą ku końcowi. i że w radosnych hałasach dalej i naprzód słychać w sposób zmysłowy głos śmierci która wabi nas abyśmy się pospieszyli. jesli dzis opętanie ideą postępu stało się tak powszechne to czyż nie dzieje się tak właśnie dlatego, że śmierć przemawia już do nas z bezpośredniej bliskości?

milan kundera

Xiao Mei - Śro 01 Lis, 2006

Ale byly tez chwile, gdy czul sie twardy i cięzki jak kamień, był wtedy prawie szcześliwy

Nic nie ma nigdy najmniejszego znaczenia.

Własciwie to tak jakbym ja miał: chciala mi sie oddać, ale jej nie chciałem.

Muszę bowiem lubic albo nie lubić homara po amerykansku, ale z chwilą gdy nie lubie ludzi, staje sie natychmiast nędznikiem i trace prawo do swojego miejsca pod słoncem


Sartre

_________________________________________________

Odchodzic idac, iść odchodząc i nie czuc nawet wspomnienia. Zobojętnienie błogie! Bez wspomnienia...


Czy można wydobyć się o własnych siłach z kogoś nie mając nic poza nim?


Gombrowicz

Anonymous - Nie 12 Lis, 2006

Marguz napisał/a:
Pratchet dobry, bardzo dobry(:


Najlepszy :D

"... Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc,wiecznie czyni dobro." J.W. Goethe, "Faust"

nerim - Pon 13 Lis, 2006
Temat postu: Re: ulubione cytaty książkowe
GRATULUJE UDANEGO NIKA
Anonymous - Pon 13 Lis, 2006

Cytat:
GRATULUJE UDANEGO NIKA

A do kogo kierujesz te słowa :?: :?: :?:

szaber - Nie 19 Lis, 2006

"Kobiety wkładają w TO serce, mężczyźni wkładają TO w TAMTO"
Witkacy "Pożegnanie jesieni"

Xiao Mei - Wto 21 Lis, 2006

Męskie prostytutki swiata, nie potrafiące poderwac tylko jednego klienta: siebie

W.Borroughs


P.S. Jogurt - jak widzisz to juz bylo :wink:

rozwal - Wto 21 Lis, 2006

Xiao Mei napisał/a:
Ale byly tez chwile, gdy czul sie twardy i cięzki jak kamień, był wtedy prawie szcześliwy

Nic nie ma nigdy najmniejszego znaczenia.

Własciwie to tak jakbym ja miał: chciala mi sie oddać, ale jej nie chciałem.

Muszę bowiem lubic albo nie lubić homara po amerykansku, ale z chwilą gdy nie lubie ludzi, staje sie natychmiast nędznikiem i trace prawo do swojego miejsca pod słoncem
dwa ostatnie herostrates? ja tam z herostratesa najbardziej lubie: "Wtedy rzuciłem rewolwer i otworzyłem im drzwi" :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group