PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z zagranicy - Joy Division

cykcyk - Wto 22 Lut, 2005

"Closer" zajebista plyta...
Blekit - Wto 22 Lut, 2005

gotyk ponoć wywodzi się z kapelem ających z pankrokiem bardzo duzo wspólnego - misfits (!!), damned i wlasnie joy division
joyów wole jeszcze klimaty bardziej pankrokowe niż "zimne", ale wszystko jest ok
a kilka kawałków jest kurewsko dobrych np Warsaw, Living In The Ice Age czy Interzone

Blekit - Wto 22 Lut, 2005

moja matka ma "Closer" na winylu hehe
buri - Wto 22 Lut, 2005

closer rozpierdala !
... nic innego poza tym co prawda nie slyszalem ale watpie by ktoras bylaby w stanie to pobic :wink:
no i lubie tez warsaw a to chyba "wczesniejsza wersja" joy division

Blekit - Wto 22 Lut, 2005

polecam krążki "Warsaw '77" i "Substance 1977-80" , tytuły mówią same za siebie, a Joy Division już w swoim "pankowym wcieleniu" mieli swój dziwny specyficzny niewesoły klimat
Radiator - Śro 02 Mar, 2005

Joy Division byli jednymi z prekursorów Cold Wave jak i Gothic'u (tu z kolei znaczącą rolę odegrały grupy The Damned, Bauhaus, Siouxsie And The Banshees i The Cure, a które nieco później na swój sposób rozwinęli np. The Sisters Of Mercy).
Bardzo lubię Joy Division, mam na winylach "Unknown Pleasures", "Closer" i singla "Love Will Tear Us Apart Again / She's Lost Control". Oczywiście idę z duchem czasu i ww płyty mam już na CD plus jeszcze "Still", "Substance" i "Warsaw'77". Teraz już nie słucham ich tak często jak kiedyś, ale zarówno Joy Division jak i inne zespoły grające w klimatach Cold Wave, Gothic czy "mroczny" :wink: punk wywarły na mnie znaczny wpływ.
Kończąc chciałbym jeszcze powiedzieć, że lubię też New Order, który założyli członkowie JD po śmierci Iana Curtisa. Fajny jest też projekt basisty obu tych grup Petera Hooka - Monaco..., ale chyba się już zaczynam zagalopowywać 8) .

bnr - Nie 27 Mar, 2005

Ostatnio zaczalem bardziej wsluchiwac sie w ten zespol i musze stwierdzic, ze byl on bardzo dobry. Bardzo pddobaja mi sie ich nagrania jescze spod nazwy Warsaw, a ich ulubiona plytka dla mnie to Substance. Zespol mial niepowtarzalny klimat, piosenki jak Warsaw, Leaders Of Men, Passover itp. itd. sa na bardzo wysokim poziomie. Powiedzialbym, ze to zmuszajaca do myslenia muzyka, ktora polecam!
pierwszy lepszy - Czw 21 Kwi, 2005

Nie bardzo słyszę związek między JD a gotykiem. Moze się nie znam, ale dla mnie gotyk to patataj patataj + zawodzenie jakiejś kruczowłosej i bladej dominy. Nawet Bauhaus do tego czegoś wniósł tylko wampiryczny imidż, grając zajebistego postpunkowego rocka, nie jakiś gotyk.
A New Order jest świetny, wciągam nawet największe dicho w ich wykonaniu, chociaż ostatnia płyta wchodziła mi gorzej.

Para Wino - Czw 21 Kwi, 2005

Czasami czytając - a ostatnio coraz częściej - że Joy Division grało punk rocka lub że byli zespołem punkowym (za ich czasów nie istniał termin "mroczny punkrock" i szczerze mówiąc dzisiaj usłyszałem o nim po raz pierwszy) zastanawiam się kiedy doszło do takiego ich przeszufladkowania. Wtedy to się nazywało "zimna fala" i JD był światowym numerem jeden w tym gatunku. W domowych płytotekach trzymaliśmy ich płyty z kapelami typu The Doors czy The Cure i napewno z dala od punkowych płyt, do których nam po prostu nie pasowali. Wogóle nie było takiego skojarzenia, choćby okołopunkowego. To był dla nas zespół awangardowy, alternatywny, undergroundowy, zimnofalowy, ale nigdy nie punkowy i jedyne z czym się tutaj zgodzę to że JD byli i są zajebiści!
pierwszy lepszy - Czw 21 Kwi, 2005

No wiesz, pierwsza sprawa, że punk stanowił dla nich impuls do pójścia w kierunku, w jakim poszli. Jako Warsaw grali punka, a rozdział miedzy W a JD nie jest chyba znowu bardzo wyraźny. Poza tym od tamtych czasów przybyło od cholery różnych stylów i rodzajów muzyki, więc grupuje się wg podobieństw, chociaż moim zdaniem JD to o wiele więcej (i lepiej) niż punk. Dla mnie najlepsze są te zespoły, których nie da się wcisnąć w żadną szufladkę.
Para Wino - Czw 21 Kwi, 2005

...........otóż to......... :wink: .
bnr - Czw 21 Kwi, 2005

Para Wino napisał/a:
jedyne z czym się tutaj zgodzę to że JD byli i są zajebiści!


Z tym tez sie zgodze, ale plyta Warsaw ma pazurki, nie duze ale ma , ma...

Don Pedro - Wto 26 Kwi, 2005

Wszystko już zostało napisane - nie będę więc oryginalny. Krótko: To jedna z moich ulubionych kapel. Klasyk, kanon, kult.
kot - Śro 11 Maj, 2005

Para Wino napisał/a:
że Joy Division grało punk rocka lub że byli zespołem punkowym

mozna się nad tym zastanawiać ale jak głosi pewna przypowieść grać zapragneli po koncercie sex pistols :!:
i ja, jak większość którzy tu zajrzeli ,lubie ich niemiłosiernie a z sentymentu stawiam na "unknown pleasure".

Para Wino - Śro 11 Maj, 2005

[quote="kot"]
Para Wino napisał/a:
grać zapragneli po koncercie sex pistols
Gdzieś dzwoni prawda? :wink: Wyglądało dokładnie tak: "skoro oni grają nie umiejąc grać, to my też możemy" :wink: .
cykcyk - Sob 05 Lis, 2005

Ostatnio bedac pod wplywem takich kapel jak The Cure, Siouxsie and the Banshees i Bauhaus siegnalem po dokonania Iana Curtisa i spolki. Znalem wczesniej "Closer" lecz dopiero teraz odkrylem w pelni moc tej plyty jak i calosci dokonan Joy Division. Band wgniata w ziemie, swietny klimat i charakterystyczny wokal wynosza ten zespol do grona moich ulubionych wykonawcow.


nazik napisał/a:
Podobno pod jej wpływem powstał gotyk.


Eeeee, powstanie Gotyku przepisywalbym raczej Bauhausowi. Zreszta o ich najslynniejszym utworze- "Bela Lugosi's Dead" mowi sie, ze to piosenka, ktora stworzyla Rock Gotycki.


pierwszy lepszy napisał/a:
Moze się nie znam, ale dla mnie gotyk to patataj patataj + zawodzenie jakiejś kruczowłosej i bladej dominy


Heh, bo gotyk to nie tylko Closterceller i Nightwish ;)


pierwszy lepszy napisał/a:
Nawet Bauhaus do tego czegoś wniósł tylko wampiryczny imidż, grając zajebistego postpunkowego rocka, nie jakiś gotyk.


Jak juz pisalem Bauhaus uwaza sie za tworcow tego gatunku. W swojej muzyce laczyli Postpunk, Zimna Fale i wlasnie Gotyk, ktory pozniej ewoluowal i podzielil sie na wiele podgatunkow.


Para Wino napisał/a:
mroczny punkrock


Dzis takim okresleniem mozna by obdarzyc np. A Fire Inside, choc i tak byloby to zbyt plytkie opisanie ich muzyki :)

bnr - Sob 05 Lis, 2005

JOY DIVISION
rzadzi kurwa mac 8)

Maciek - Sob 05 Lis, 2005

starałem się do nich podejść ze syćkich stron i ni chuj nie mogę polubić :?
Mihau - Sob 05 Lis, 2005

bleedandroll napisał/a:
JOY DIVISION
rzadzi kurwa mac

jedna z najzajebistrzych kapel.

a "unknown pleasures" rozpierdlala! 8)

100% Hate - Sob 05 Lis, 2005

Mihau napisał/a:
a "unknown pleasures" rozpierdlala! 8)

Dla mnie to najlepsza płyta Joyów. "Closer" o wiele słabiej na mnie działa.

Mihau - Sob 05 Lis, 2005

z closer,to najbardziej 24 hours,Passover,Means to an end,Decades rowniez zajebioza :)
bnr - Sob 05 Lis, 2005

Moje ulubione utwory to:
- Day Of The Lords
- Candidate
- New Dawn Fades
- Wilderness
- Love Will Tear Us Apart
- Atriocity Exhibition
- Passover
- The Eternal
- Decades
- Warsaw
- Leaders Of Men
- Shadowplay
- Something Must Break
- Ice Age
- Novelty

kurwa mac :twisted: :!:

Mihau - Nie 06 Lis, 2005

bleed,musimy sie kiedys umowic :lol:
bnr - Nie 06 Lis, 2005

luz, to tylko jakies 1000 km :wink:
Mihau - Nie 06 Lis, 2005

wspolny browar nie zna przeszkod 8)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group