PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z Polski - HGW - pop punk / 77/ ska, nagrywka 2011

KAC - Sob 18 Cze, 2011
Temat postu: HGW - pop punk / 77/ ska, nagrywka 2011
http://www.myspace.com/hg...filter=featured
"JAN DIABEŁ II" to ten nowy utwór.

muza zdecydowanie dla fanów wiertarek i rzygających wokalistów. Dobre na after party na skłocie. Wokalisty nie da się zrozumieć a podobno mają coś ważnego do powiedzenia. Nie kumam tego. Poza tym po kapelach krastowych moge stwierdzić gołym okiem że peja ma wiecej wspólnego z pankrockiem.

electropunk - Sob 18 Cze, 2011

bylem na koncercie Hgw i twierdze że muzyke to mają nie najgorszą
Co do sposobu śpiewania - to jest to ukrywanie tej umiejętności poprzez krzyk i charczenie

KAC - Sob 18 Cze, 2011

electropunk napisał/a:

Co do sposobu śpiewania - to jest to ukrywanie tej umiejętności poprzez krzyk i charczenie

zgadzam się.

Rotten82 - Sob 18 Cze, 2011

Jeśli chodzi o polskiego crusta, to HGW jak dla mnie rozpierdala. Taka Infekcja może im nogi myć :lol: na żywo wypadają ok, z nagrań tak samo, a co do wokalu to w takiej muzyce lubię właśnie taki wrzeszczący, a nie taki jak rzygająca świnia :mad:
muttley - Nie 19 Cze, 2011

Podoba mi się ten zespół zwłaszcza muzycznie i textowo co do wokalu to cóż taki kanon gatunku choć sporo można zrozumieć ze słuchu :) z młodych zespołów podobne podejście prezentuje Non president. Nie udało mi się jeszcze zobaczyć na żywo co mam nadzieje się niedługo zmieni
Cytat:
Poza tym po kapelach krastowych moge stwierdzić gołym okiem że peja ma wiecej wspólnego z pankrockiem.


Rozumiem że dla Ciebie Rychu jest bardziej punkowy niż discharge disorder hiatus doom nausea itp itd no fakt przecież on reprezentuje biedę tylko czemu odnoszę wrażenie że raczej tą umysłową :>

Rotten82 - Nie 19 Cze, 2011

muttley napisał/a:
tylko czemu odnoszę wrażenie że raczej tą umysłową :>

no ja też nie wiem czemu, może wytłumaczysz?

muttley - Pon 20 Cze, 2011

Cytat:
może wytłumaczysz?

Chociażby teledysk z wyginającymi się laskami wypasionymi brykami i text ze on reprezentuje biedę czy tez sprawa pobicia gościa na koncercie wystarczy czy mam Ci znowu z 5 stron tłumaczyć żebyś :> zrozumiał?? :>

Rotten82 - Pon 20 Cze, 2011

Suchy może wydziel temat za wczasu ;]

muttley napisał/a:
Chociażby teledysk z wyginającymi się laskami wypasionymi brykami i text ze on reprezentuje biedę

Gdyby koleś zarabiał w chuj kasy i na teledyskach zgrywał biedaka, to byłby fałszywy. Teraz jest go stać to nosi droższe ciuchy, jeździ lepszym samochodem, co nie zmienia faktu, że pochodzi skąd pochodzi i w tekstach przedstawia swoje realia i realia swoich kumpli. Każdy kto choć trochę siedzi w HH Ryśka szanuje, bo koleś od ponad 15 lat konsekwentnie robi swoje.
muttley napisał/a:
czy tez sprawa pobicia gościa na koncercie

Przyszedł typ na koncert Ryśka i go cały czas prowokował, więc czego się spodziewał?
Peja sam mu chciał dać w trąbę, ale nie dopuściła go ochrona, więc załatwił sprawę inaczej. Moim zdaniem typowi się należało. Idź na koncert HGW i zacznij hajlować to spotkasz się z taką samą sytuacją. No ale to już ci się pewnie będzie podobało i będzie super uzasadnione ;-)
muttley napisał/a:
mam Ci znowu z 5 stron tłumaczyć żebyś :> zrozumiał?? :>

gwoli ściscłości, poprzednio przez 5 stron przeinaczałeś moją wypowiedź i wciskałeś mi do ust teorię, która nigdy się z nich nie wydobyła

Marchin - Pon 20 Cze, 2011

Rotten82 napisał/a:
Każdy kto choć trochę siedzi w HH Ryśka szanuje, bo koleś od ponad 15 lat konsekwentnie robi swoje.


To akurat nie prawda.

Rotten82 - Pon 20 Cze, 2011

Marchin napisał/a:
Rotten82 napisał/a:
Każdy kto choć trochę siedzi w HH Ryśka szanuje, bo koleś od ponad 15 lat konsekwentnie robi swoje.


To akurat nie prawda.

No to dawaj co ci na wątrobie leży ;)

Marchin - Pon 20 Cze, 2011

Po prostu znam ludzi co siedzą w HH i ryśka nie szanują. :razz:
Rotten82 - Pon 20 Cze, 2011

No w sumie użycie słowa "każdy" było przeze mnie niezbyt sprytne;)
muttley - Pon 20 Cze, 2011

Cytat:
Gdyby koleś zarabiał w chuj kasy i na teledyskach zgrywał biedaka, to byłby fałszywy. Teraz jest go stać to nosi droższe ciuchy, jeździ lepszym samochodem, co nie zmienia faktu, że pochodzi skąd pochodzi i w tekstach przedstawia swoje realia i realia swoich kumpli.
dla mnie koleś rozprawiający o biedzie w towarzystwie pół nagich lasek i rzędem ustawionych wypasionych fur jest mało wiarygodny a motyw gołych lolitek w teledysku jest biedą twórczą i nie ważne czy robi to hh peja czy hc face of reality

Cytat:
Przyszedł typ na koncert Ryśka i go cały czas prowokował, więc czego się spodziewał?
Peja sam mu chciał dać w trąbę, ale nie dopuściła go ochrona, więc załatwił sprawę inaczej. Moim zdaniem typowi się należało. Idź na koncert HGW i zacznij hajlować to spotkasz się z taką samą sytuacją. No ale to już ci się pewnie będzie podobało i będzie super uzasadnione ;-)

Namawianie setki osób do kopania jednej jest żenujące i nie ma różnicy czy robi to peja czy hgw

Cytat:
gwoli ściscłości, poprzednio przez 5 stron przeinaczałeś moją wypowiedź i wciskałeś mi do ust teorię, która nigdy się z nich nie wydobyła

Ty wiesz swoje ja wiem swoje

Rotten82 - Pon 20 Cze, 2011

muttley napisał/a:
dla mnie koleś rozprawiający o biedzie w towarzystwie pół nagich lasek

może są tak biedne, że ich nie stać na ubranie? :roll:

ameb-x - Pon 20 Cze, 2011

ja nie o peji, ale nowy nr hgw bardzo, bardzo dobry! tylko mam wrażenie, że wokal jest cicho na miksie, można by go lekko w góre podciągnąć.
BadMotherfucker - Pon 20 Cze, 2011

Wciąż nie rozumiem jak można jarać się taką muzyką :?
ko0niu - Wto 21 Cze, 2011

Jak wyżej. W ogóle po chuj głośniej wokal, i tak tekstu nie da się zrozumieć :hmm: będę uparcie twierdził - jak mam coś do przekazania to przekazuję to tak, żeby ktoś był w stanie to odebrać.
Marchin - Wto 21 Cze, 2011

Lepiej tak, niż przekazywać w sposób zrozumiały beznadziejne teksty. Mnie tam w te i wewte jakoś nie podchodzi, ale przynajmniej razi mnie sposób śpiewania wokalisty a nie jego głupota. :old:

Nigdy niespecjalnie przepadałem za tą kapela i jak słyszę dalej nie przepadam. Aczkolwiek chyba jest ledwo zauważalny postęp. :strach:

muttley - Wto 21 Cze, 2011

Cytat:
W ogóle po chuj głośniej wokal, i tak tekstu nie da się zrozumieć :hmm: będę uparcie twierdził - jak mam coś do przekazania to przekazuję to tak, żeby ktoś był w stanie to odebrać.

Od tego jest wkładka :mrgreen: i może to jest jakiś sposób na zachęcenie do kupna płyty. Żeby wiedzieć co wokal krzyczy trzeba mieć wkładkę do płyty a żeby mieć wkładkę trzeba kupić płytę ;-) A tak poważnie taką muzykę trzeba lubić a czasem taki wokal porostu pasuje i tak w porównaniu do niektórych kapel crust/grind wokal hgw jest w miarę zrozumiały

ko0niu - Wto 21 Cze, 2011

Czyli jeśli znajdę się na koncercie tej kapeli dlatego, że podoba mi się inny zespół ze składu nie mam szans na ogarnięcie przekazu proponowanego przez kapele, co za tym idzie za chuj nie kupię płyty. Kółko się dla mnie zamyka, bo po co wspierać finansowo zespół jeśli mamy 50% szans, że ich poglądy są zjebane, nie zgadzamy się z nimi itd itp....tak wiem na tego typu koncertach od tego są referaty wygłaszane między kawałkami :lol:

Tak tylko się droczę. O gustach się nie dyskutuje. Ja tam wolę rozumieć co wokal śpiewa, nawet jeśli jest to tekst o dymaniu.

Marchin - Wto 21 Cze, 2011

Koniu ja na koncertach w pierwszy raz usłyszanych kawałkach nie rozumiem tekstu (no jakby refren i oi oi oi zaliczyć do rozumienia to by się wyjątki znalazły). I nie chodzi mi tu o krasty. Wiec argumencik rzeczywiście tylko do podroczenia. ;-) No chyba że ty masz inaczej.

ko0niu napisał/a:
O gustach się nie dyskutuje

rly? :glupek:

KAC - Wto 21 Cze, 2011

ko0niu napisał/a:
Czyli jeśli znajdę się na koncercie tej kapeli dlatego, że podoba mi się inny zespół ze składu nie mam szans na ogarnięcie przekazu proponowanego przez kapele, co za tym idzie za chuj nie kupię płyty. Kółko się dla mnie zamyka, bo po co wspierać finansowo zespół jeśli mamy 50% szans, że ich poglądy są zjebane, nie zgadzamy się z nimi itd itp....tak wiem na tego typu koncertach od tego są referaty wygłaszane między kawałkami :lol:

Tak tylko się droczę. O gustach się nie dyskutuje. Ja tam wolę rozumieć co wokal śpiewa, nawet jeśli jest to tekst o dymaniu.

podobno rozdaja czasami na gigach kartki z tekstami

ko0niu - Śro 22 Cze, 2011

Cytat:
podobno rozdaja czasami na gigach kartki z tekstami


Dobre byłoby rozdawać kartki z tekstami na koncercie kapeli, która ma np kawałek o niszczeniu "matki ziemi" jakieś ginące lasy deszczowe itp. To byłby punkrock w chuj, pochwalam takie akcje. :lol:


Marchin napisał/a:
No chyba że ty masz inaczej.

to zależy kto nagłaśnia koncert, jak amator co myśli że konsoleta to equalizer z winampa to jasne, że gówno usłyszysz.

Rotten82 - Śro 22 Cze, 2011

ko0niu napisał/a:
Dobre byłoby rozdawać kartki z tekstami na koncercie kapeli, która ma np kawałek o niszczeniu "matki ziemi" jakieś ginące lasy deszczowe itp. To byłby punkrock w chuj, pochwalam takie akcje. :lol:

byłem na koncercie kapeli Nihillizm. Najpierw wokalista wbił na skłot na którym odbywał się gig i zaczął jechać, że "te drzewa was kiedyś zjedzą, przecież to trzeba powycinać", po czym kilka minut później wyszedł na scenę i pierdolił coś o tym, że trzeba skończyć z wycinką lasów tropikalnych :roll:

dis - Sob 02 Lip, 2011

nie rozumiem koncepcji tej muzyki nie zrozumiałe teksty śpiew jakby wokaliście ktoś na jaja wskoczył glanem a muzyka rodem z jakiegoś warsztatu z robotami drogowymi w tle czy naprawde myślicie że na koncercie chce mi sie czytać teksty z jakichś głupich karteczek zamiast ruszyć w pogo?????//? w dodatku znowu obrażanie papierza bardzo dobrze to o was świadczy obrażanie uczuć religijnych innych osób i złe wyrarzanie się o zmarłych!!!!!!!!!!!1111jedenjeden chcecie tolerancji a jesteście nie tolerancyjni nie popieram takich zespołuw i nie wiem co to ma wspólnego z pankrokiem a już tymbardziej 77 czy ska a z tymi drzewami to już total - gratuluje tempoty!!!!!!!!!!!!!!!1111 :punk:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group