PUNK FORUM
Forum Punkowe

NEWSY - GORE - Pieśni buntu i niedoli XV - XX w. (Płyta CD)

janek_janusz - Nie 03 Kwi, 2011
Temat postu: GORE - Pieśni buntu i niedoli XV - XX w. (Płyta CD)
http://www.folk24.pl/skle...iedoli-xv-xx-w/

Projekt R.U.T.A. powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - lidera Kapeli ze Wsi Warszawa i opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich zaśpiewania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych przez instrumentalistów takich grup jak Orkiestra Rivendell, Mosaic, Maćko Korba czy wspomniana Kapela Ze Wsi Warszawa.

- Chcieliśmy, żeby R.U.T.A. nie odwoływała się wyłącznie do przeszłości, ale by miała w sobie odbicie tego co dzieje się współcześnie - opowiada głównodowodzący zespołu Maciej Szajkowski.

- Interesujące było obserwowanie tego, jak przekaz piosenki "Z batogami" z dnia na dzień staje się coraz bardziej aktualny - odpowiada Rusinek.

nic dodać. nic ująć.

Rotten82 - Nie 03 Kwi, 2011

mnie się za cholerę nie podoba, super, że to "coś innego" jak mi napisała koleżanka, ale jak dla mnie ostra chujnia.
janek_janusz - Nie 03 Kwi, 2011

Jeśli by to było poparte serią koncertów plenerowych po całej Polsce z całym składem jak jest na płycie to mogłoby sie to obronić.
Co ciekawe barwy głosów Gumy z Moskwy i Niki z Post Regimentu na tej płycie sie dziwnie upodabniaja do siebie. Ale to może tylko moje wrazenie.

Mecenas - Nie 03 Kwi, 2011

mnie się zajebiście podoba, od kilku dni słucham tej płyty niemal non stop
ale to może wynikać z faktu żem ze wsi i mam we krwi ten chłopski, bezproduktywny bunt

Rotten82 - Nie 03 Kwi, 2011

wokal Niki podoba mi się tylko i wyłącznie w Post Regiment, jak słyszę jej wokal w kawałku z kometami, w kawałkach z dumbsami, czy tutaj to jest to dla mnie bieda straszna!
Stanzberg - Nie 03 Kwi, 2011

Jedyny nr jaki słyszałem nie podobał mi się kompletnie, ale mam w planach sprawdzić tę płytę.

Jednak marzenia, że dorówna "English Rebel Songs" Chumby to zupełna bzdura.

atom73 - Śro 06 Kwi, 2011

Jak dla mnie to PETARDA. English rebel songs mam od lat i ostatnio córeczkę przy tym usypiam, a to jest coś co budzi do życia na nowo... Zajebista płyta.. :punk:
Biały - Sob 09 Kwi, 2011

Zajebista płyta, ja łykam!
BadMotherfucker - Pon 25 Kwi, 2011

Ostatnio nabyłem i po parokrotnym przesłuchaniu nasuwa mi się taka myśl że czuć niedosyt po tej płycie. Rewelacyjny pomysł, bardzo dobre wykonanie zarówno muzycznie jak i wokalnie jednak te niecałe 30 min jakie otrzymujemy na albumie to zdecydowanie za mało żeby poczuć się tak jak chciałoby się
Może to tylko moje odczucie bo jestem wymagający jeśli chodzi o treść płyt które kolekcjonuję i słucham, ale moim zdaniem zabrakło trochę pomysłów i ambicji żeby zrobić album pełnowartościowy

Co nie znaczy że jest zły :smile:

xkrzysiekx - Pon 25 Kwi, 2011

Biały napisał/a:
Zajebista płyta, ja łykam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group