PUNK FORUM
Forum Punkowe

Na każdy temat, nic o punku... - Wszyscy idziemy do psychiatryka!

zachariasz - Sob 20 Lis, 2010
Temat postu: Wszyscy idziemy do psychiatryka!
Cytat:
Myślisz samodzielnie, kreatywnie? Mogą Cię z tego leczyć!

Czy nonkonformizm i skłonność do samodzielnego myślenia to choroba? Tak – wedle najnowszego dodatku do DSM-IV (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, będącego klasyfikacją zaburzeń psychicznych według APA, czyli Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego).

Zdefiniowane zostało nowe “schorzenie” – “oppositional defiant disorder” czyli w skrócie ODD, co w wolnym tłumaczeniu można określić “zaburzeniem wyzywającego sprzeciwu”. Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.

DSM-IV jest publikacją używaną powszechnie we wspomaganiu diagnoz psychiatrycznych. Przez ostatnich 50 lat DSM wzbogacił się z 157 do 310 rodzajów schorzeń. Jego zwolennicy argumentują, że to pokłosie lepszego zrozumienia świata, społeczeństwa i psychiki ludzkiej, owocujące większą swobodą w leczeniu i stawianiu trafnych diagnoz. Przeciwnicy odpowiadają, że lekarze psychiatrzy mają chyba zbyt wiele wolnego czasu, wymyślając i nazywając kolejne normalne ludzkie odruchy – zaburzeniami.

Wiele z zaburzeń opisanych w DSM to rzekome zaburzenia wieku dziecięcego. Jak trafnie zauważył dziennikarz Washington Post w jednym z artykułów na łamach tej gazety, jeśli Mozart urodziłby się dzisiaj, zostałby zdiagnozowany i leczony w zgodzie z wytycznymi DSM i APA, co skutkowałoby “przywróceniem jego stanu psychicznego na właściwe tory”. Żegnajcie symfonie, serenady, koncerty.

Diagnozowanie rzekomych “zaburzeń psychicznych” było jedną z metod likwidacji opozycji i dysydentów z Związku Radzieckim. Ludzie nie wierzący w komunistyczną utopię serwowaną przez Partię nagle okazywali się np. schizofrenikami, nie wiedzieć czemu nie zgadzającymi się z jedyną słuszną drogą komunizmu. Aby przywrócić ich psychikę do “właściwego stanu” poddawano ich przymusowemu “leczeniu”.

Obecnie w niektórych stanach w USA praktykuje się nie tylko przymusowe leczenie dzieci ze zdiagnozowanymi wedle DSM “zaburzeniami”, ale nawet karze się rodziców, opiekunów czy inne osoby usiłujące przeciwdziałać takiemu przymusowemu leczeniu. Witajcie w nowym lepszym świecie.

Pomimo faktu, że autorzy DSM bronią go jako narzędzia tylko i wyłącznie służącego lepszej diagnozie oraz polepszeniu zdrowia amerykańskiego społeczeństwa, tego typu publikacje usankcjonowane przez ogólnokrajowe stowarzyszenia dają Systemowi (nie tylko w USA) zielone światło do wszelakich nadużyć a nawet prześladowania swoich przeciwników. Co oznacza to dla takich przeciwników Systemu – nacjonalistów, antyglobalistów, lewicowych i prawicowych antysystemowców, czy nawet co bardziej niewygodnych konserwatystów? Prawdopodobnie los podobny do losu “schizofreników” w Związku Radzieckim.

Na podstawie: www.offthegridnews.com

źródło http://wolnemedia.ne...-z-tego-leczyc/





Bardzo ciekawe... :smile:

Mecenas - Sob 20 Lis, 2010

zachariasz napisał/a:
Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.

prawie wszystko pasuje, wiedziałem że jestem pojebany :grin:
psychiatria i psychologia to nie nauka :old:

Rotten82 - Sob 20 Lis, 2010

Mecenas napisał/a:
zachariasz napisał/a:
Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.

prawie wszystko pasuje, wiedziałem że jestem pojebany :grin:
psychiatria i psychologia to nie nauka :old:

czy mogę dostać za to jakiś papier i jeździć autobusami za darmo? :eek:

kubarockman - Sob 20 Lis, 2010

Cytat:
Podstawowe charakterystyki tak zdefiniowanego “zaburzenia” obejmują m.in. skłonność do kwestionowania autorytetów, skłonność do dyskusji, ponadnormalną kreatywność, skłonności aspołeczne i inne podobne. Wymienia się również skłonność do szybkiej irytacji, narcyzm, cynizm i arogancję.


o kurwa

Surmen - Sob 20 Lis, 2010

kurwa, szykuje się poważne odszkodowanie od państwa :jupi:
suchy693 - Sob 20 Lis, 2010

:> :>
Zigi - Nie 21 Lis, 2010

Mam nadzieje ze będą wysokie renty przyznawać an to schorzenie :lol:
BadMotherfucker - Pon 22 Lis, 2010

:shock:
Żądam PIENIĘDZY :!:

Panie i panowie szykują się niezłe jaja - niedługo wszyscy będziemy leżeć do góry cycami i chujami dostając fundusze od państwa :twisted: (w przyszłej 100-latce)

ko0niu - Czw 25 Lis, 2010

Oppositional defiant disorder w skrócie ODD to ZAJEBISTA nazwa dla kapeli HC nie dość, że przywodzi na myśl defiance i disordera to jeszcze skrót tworzy słówko znaczące dziwaczny, inny. Czego chcieć więcej. W dodatku ten syndrom wykazuje pewnie z 90% porządnych panków których znam, w tym ja. :twisted:
zachariasz - Czw 25 Lis, 2010

Mam nadzieję że jestem wystarczająco pierdolnięty :strach:




Szkoda że znieśli obowiązkową służbę wojskową bo dobry wykręt :old:

Mecenas - Czw 25 Lis, 2010

teraz oprócz legitymacvji pankowca należy miec zaświadczenie od psychiatry o ODD :grin:
Old Crewman - Pon 29 Lis, 2010

Mecenas napisał/a:
psychiatria i psychologia to nie nauka


I tu się mylisz :smile: Polecam wywiad z kumatym psychiatrą, fajnie tłumaczy dlaczego nie warto odwiedzać gabinetów większości polskich terapeutów:

http://wyborcza.pl/1,8138..._szczescia.html

Stanzberg - Pon 29 Lis, 2010

Popieram, za kitle i do gazu cale to towarzystwo. :cool:
PepsiPL - Pon 29 Lis, 2010

Old Crewman napisał/a:
Mecenas napisał/a:
psychiatria i psychologia to nie nauka


I tu się mylisz :smile: Polecam wywiad z kumatym psychiatrą, fajnie tłumaczy dlaczego nie warto odwiedzać gabinetów większości polskich terapeutów:

http://wyborcza.pl/1,8138..._szczescia.html



Muszę przyznać, że artykuł wart poświęcenia kilku chwil :) .

Mecenas - Pon 29 Lis, 2010

ten eksperyment rosenhahna zajebsity :rotfl:
na tym ta cała chujnia polega, jak się bardzo chce to w każdym odnajdzie się jakieś zaburzenia,

zachariasz - Pon 29 Lis, 2010

Cytat:
taki sam efekt daje rozmowa z kumplem przy winie

i problem rozwiązany :mrgreen:

ko0niu - Wto 30 Lis, 2010

Mecenas napisał/a:

na tym ta cała chujnia polega, jak się bardzo chce to w każdym odnajdzie się jakieś zaburzenia,


tak jest, na zajęciach z psychologii u mnie facet zrobił taki myk, kazał wszystkim na sali zastanowić się nad 2 muzykami, których się ceni. Dał na to minutę, następnie zaczął pytać wszystkich w pierwszym rzędzie o ich typy. W większości siedzieli tam kolesie, kiedy gdzieś tak piąty, szósty pod rząd podał po 2 facetów następnego zaczął prosić o kolejnych i kolejnych podziwianych muzyków, gość wymienił z 6 osób (wszyscy to byli faceci) typ stwierdził, że na podstawie jego niezdrowej fascynacji męskimi grajkami jest w stanie wysunąć tezę o jego uśpionym homoseksualizmie :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group