PUNK FORUM
Forum Punkowe

Kapele z zagranicy - KORTATU

suchy693 - Czw 29 Lip, 2010
Temat postu: KORTATU
Czy za pomocą słowa/muzyki mozna obalic jakiś rząd ???? Czy znane sa wam jakies przypadki ???
Stanzberg - Pią 30 Lip, 2010

Nie słyszalem, ale, ale.... doskonałe pytanie.

Parę przewrotów społeczno-ustrojowych miało swoje "hymny" i "ścieżki dźwiękowe", nawet u nas, w Priwislańskim Kraju. Mimo szczerych zapewnień zastępów zaangażowanych panków, że słowo jest jak karabin, od 30 lat niewiele udało się w tej materii zrobić.... :lol:

Nie wiem, czy piosenka może obalić rząd, ale są odwrotne przypadki:
Kilka składanek anti-Bush skończyło się tym, że wybrali go na drugą kadencję. :twisted:

Nie wiem, czy w temacie, ale zespół Dead Yuppies umieszczając zdjęcie prezydenta LK na debiutanckim albumie chyba nie spodziewał się, że tę twarz już niedługo życie boleśnie skojarzy z pierwszym członem ich nazwy. ;-)

PS: o co chodzi z nazwą tematu....?

Mecenas - Pią 30 Lip, 2010

bo Kortatu jest tak antyssytemowe że aż zęby bola
słuchałem sobie wczoraj antiflagu, właczyłem youtuba żeby obejrzec se jakies klipy i jeden z nich mnie rozwaluił na łopaty: die for your government robiony przez jakąs maoistowska organizację :bananik: :bananik: :bananik:
http://www.youtube.com/watch?v=PynWTLeUJRA

SantaClaus - Pią 30 Lip, 2010

Mecenas napisał/a:
bo Kortatu jest tak antyssytemowe że aż zęby bola
słuchałem sobie wczoraj antiflagu, właczyłem youtuba żeby obejrzec se jakies klipy i jeden z nich mnie rozwaluił na łopaty: die for your government robiony przez jakąs maoistowska organizację :bananik: :bananik: :bananik:
http://www.youtube.com/watch?v=PynWTLeUJRA



rozjebal mnie ten komentarz pod filmem...

"Fighting for peace is like Fucking for Virginity!!!!!!!!!!! "

suchy693 - Pią 30 Lip, 2010

Moim nikczemnym zdaniem udało sie to tylko .B Marleyowi doprowadzic do zawieszenia broni na Jamajce przez jakis czas ,Kortatu chciało ale nie wyszło ,byli za organizacja ETA i wspierali ją tekstowo z tego co wiem ,nawet na Robrege powiewała flaga ETA jak sobie przypominam ich koncert z przed lat
Mecenas - Pią 30 Lip, 2010

kiedyś ktoś wrzucał wizyte kortatu u jakiegos starego pryka w tvp za prl jeszcze i zaspiewali tam hymn eta
suchy693 - Pią 30 Lip, 2010

A tego nie widziałem ale mozliwe zresztą zespół był posądzony o pomoc w ucieczce typka z ETA Sarrionandii ,nagrali nawet utwor o nim sari sari.
Mecenas - Pią 30 Lip, 2010

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Stanzberg - Pią 30 Lip, 2010

Fakt, nie pomyślałem o Jamajce, tam muzyka ma jakiś może i wpływ na bieżącą politykę, po pierwsze dlatego, że jest lokalna i powszechna, a po drugie: światek muzyczny ma silne związki z gangsterami i politykami. :lol:
suchy693 - Pią 30 Lip, 2010

W czasach PRL polska muzyka punkowa tekstami i olewaniem systemu tez dołożyła cegiełkę do obalenia tego rządu. Chyba że nie mam racji i to wszystko było wymysłem Sbeków i Ormowców :cancan: :punk:
Stanzberg - Pią 30 Lip, 2010

Obawiam się, że komunizm bardziej obalił Reagan, nie Dezerter. :cry:
suchy693 - Pią 30 Lip, 2010

Stanzberg napisał/a:
Obawiam się, że komunizm bardziej obalił Reagan, nie Dezerter. :cry:
Zgadzam się z tobą napisałem ze to była tylko cegiełka mała dołozona !!!! :misiek:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group