PUNK FORUM
Forum Punkowe

Polityka - Naród żydowski został wymyślony

Mechanik - Śro 09 Gru, 2009
Temat postu: Naród żydowski został wymyślony
Ciekawy artykuł:
http://www.rp.pl/artykul/..._wymyslony.html

QkiZ - Śro 09 Gru, 2009

Cytat:
Żyjemy w oparach ideologii, które lansują najbardziej karkołomne teorie, a my bezrefleksyjnie je przyjmujemy i uważamy za prawdę objawioną.

Bardzo ciekawy tekst. Swoją drogą nie trudno się nie zgodzić z agrumentem o wielokulturowości i wymieszaniu, podczas gdy Izrael to miejsce...
Cytat:
...świata, przez które przechodziło wielu zdobywców i wszyscy zostawiali tu swoją spermę.

Nie jestem antysemitą. Ale denerwuje mnie, że Żydzi w kółko wykorzystują pozycję ofiary z czasów drugiej wojny światowej. Jeśli coś złego powiesz na nich to jesteś antysemitą, a twój dziadek był w wermachcie. Oni uwielbiają żyć drugą wojną światową. Ale ta się skończyła ponad pół wieku temu.

Surmen - Wto 15 Gru, 2009

Też jestem tego zdania,ale żydzi sami sobie nawarzyli piwa,przez wykorzystywanie nie tylko niemców (m.in. dlatego adolf doszedł do władzy)ale też polaków.lichwa,nieuczciwe postępowanie
Kaczma - Wto 15 Gru, 2009

Cytat:
nieuczciwe postępowanie

rozumiem ze to kolejny przyklad? :o

Stanzberg - Śro 16 Gru, 2009

Nie wiem czy rozumiem posta powyżej.

Chyba nie.

Jakie do jasny anielki, "nieuczciwe postępowanie"? :zdziwienie:

Surmen - Śro 16 Gru, 2009

Sory chodziło mi o ogólną opinię społeczeństwa o żydzach
Piotr_k84 - Sob 16 Sty, 2010

Trochę pośrednio nawiąże do tematu.

W listopadzie 2009 roku zrobiłem sobie objazdową wycieczkę do Egiptu, Jordanii i Izraela. Nie jestem w żaden sposób uprzedzony, ale to co mnie spotkało na granicy izraelskiej - gdybym tam nie był to bym nie uwierzył.

Izrael ze wszystkich stron otoczony jest państwami arabskimi. Nie dziwi więc fakt, że granica izraelska jest pilnie strzeżona. Ale sposób w jaki traktują ludzi jest naprawdę godzień pożałowania. Mój wjazd z Egiptu do Izraleza trwał prawie 4 godziny - sprawdzano na mom aparacie odciski palców, wypytywano o wyznanie, poglądy etc. Pytano też czy jadę do Betlejem (które jest w autonomii palestyńskie i czasem przy wjeździe do izraela mogą nie wpuścić jeśli sie powie, że jedzie się też do Betlejem). Mój bagaż przeszedł naprawdę szczegółową kontrolę, sprawdzano nawet czy krem lub pasta do zębów nie jest przypadkiem środkiem wybuchowym.

Na granicy stali młodzi ludzie (zarówno faceci jak i kobiety) w wieku około 20-22 lat. Wszyscy z długą ostrą bronią. W tym państwie służba wojskowa trwa 3 lata i jest obowiązkowa dla kobiet i mężczyzn.

To samo przeżyłem wjeżdżajać ponownie tym razem od storny Jordanii znów do Izraela. Autokar podjechał pod granicę, tzreba było czekać na zezwolenie na wyjście z autobusu. Nie można było brać swoich bagazy z luku bagażowego. Przez budynkiem były dwie kolejki: w jednej stali palestyńczycy w drugiej wszyscy inni obywatele.

Kolejnego dnia czekał mnie wjazd z Jerozolimy do autonomii palestyńskiej. Kolejna kontrola. Wyjazd z autonomii jest jednak o wiele trudniejszy. Autokary są szczegółowo sprawdzane czy przypadkiem nie wywozi się ukrytych palestyńczyków. Izraelczycy kilka lat temu otoczyli ich murem. Prawo wyjścia z autonomii mają tylko CI, którzy mają pracę w Jerozolimie. Do Betlejem przjeźdżają po nich autokary i po pracy przywożą spowrotem. Wszystko est pod kontrolą.

W ostatnich dniach w prasie pojawiły się informacje, że Izrael wydał decyzje o budowie kolejnego muru między Egiptem a Izraelem na długości prawie 300 km.

Wiem, że zabrzmi to brutalnie, ale odnosze wrażenie, że izraelczycy budują po 70 latach kolejne getto, tym razem sami robia je dla siebie.

Mecenas - Nie 17 Sty, 2010

to jest jasne od lat
Stanzberg - Pon 18 Sty, 2010

To jest państwo policyjne, żadna nowość.

A Żydzi cierpią na zbiorowy syndrom oblężonej twierdzy, taka prawda.

QkiZ - Pon 18 Sty, 2010

I wiecznej ofiary. Nie ma to jak wykorzystywać motyw sprzed ponad półwieku.
mqrcin - Pią 05 Lut, 2010

QkiZ napisał/a:
I wiecznej ofiary. Nie ma to jak wykorzystywać motyw sprzed ponad półwieku.

w dodatku ignorujac to ze nie bylo sie jedyna ofiara

slayr - Wto 09 Lut, 2010

To już wiemy po co ktoś podpierdolił "arbeit macht frei" - chcieli sobie nowy mur przyozdobić!

Przepraszam, musiałem :p.

Dilinger - Wto 23 Lut, 2010

Piotr_k84 napisał/a:
odnosze wrażenie, że izraelczycy budują po 70 latach kolejne getto, tym razem sami robia je dla siebie. [/b]

Tylko patrzeć jak Palestyńczycy będą zmuszeni chodzić z opaskami na rękach.
Swoją drogą ciekawy artykuł.

Cyb - Śro 24 Lut, 2010

Niestety nic na to nie poradzimy ; p zresztą imho nie ma co się dziwić, jeśli miesza się religie w takie sprawy(w zasadzie to w jakiekolwiek sprawy)
suchy693 - Czw 06 Sty, 2011

Ciekawe!!!!!!!!!
Zigi - Pią 07 Sty, 2011

no coz, niemcy placa autorytetom a za 50 lat kazdy na swiecie powie ze II wojne swiatowa my wywolalismy
suchy693 - Wto 11 Sty, 2011

[img]Normą w polskim społeczeństwie czasów okupacji było tropienie i wynajdowanie ukrywających się Żydów oraz czerpanie zysków z holokaustu - pisze Jan Gross w przygotowywanej do druku książce "Złote żniwa". Co jeszcze znajdzie się w kontrowersyjnej publikacji? Czy zamierzasz przeczytać książkę Jana Grossa? [/img] Nie rozumiem tego dlaczego ciagle jestesmy atakowani tak zaciekle a inne narody typu Niemcy,Francuzi,Włosi maja spokój :?: :?:
BadMotherfucker - Wto 11 Sty, 2011

Bo Polska to kraj który raz jest na mapie a raz z niej znika - każdy powód jest dobry żeby kiedy już zaczynamy do czegoś dochodzić osłabić i oczernić nas w oczach innych narodów.
Tacy włosi czy francuzi mają ustaloną pozycję na arenie międzynarodowej - a my nie licząc chwalebnej dawnej przeszłości zawsze byliśmy dobrym obiektem do drwin, zawsze pomiędzy młotem a kowadłem.
Taki kozioł ofiarny

bladaczka - Wto 11 Sty, 2011

suchy693 napisał/a:
Normą
jaką kurde normą :roll: wygląda to tak- koles opisuje odosobnione przypadki które są faktami ale wybiera je i przedstawia tak jakby antysemityzm był cechą całego narodu polskiego a nie garstki popierdoleńców,którzy zdarzają się w każdym społeczeństwie..
czaka - Śro 12 Sty, 2011

QkiZ napisał/a:
Cytat:
Żyjemy w oparach ideologii, które lansują najbardziej karkołomne teorie, a my bezrefleksyjnie je przyjmujemy i uważamy za prawdę objawioną.

Bardzo ciekawy tekst. Swoją drogą nie trudno się nie zgodzić z agrumentem o wielokulturowości i wymieszaniu, podczas gdy Izrael to miejsce...
Cytat:
...świata, przez które przechodziło wielu zdobywców i wszyscy zostawiali tu swoją spermę.

Nie jestem antysemitą. Ale denerwuje mnie, że Żydzi w kółko wykorzystują pozycję ofiary z czasów drugiej wojny światowej. Jeśli coś złego powiesz na nich to jesteś antysemitą, a twój dziadek był w wermachcie. Oni uwielbiają żyć drugą wojną światową. Ale ta się skończyła ponad pół wieku temu.
to też mnie wkurza skrytykujesz izrael i przypisują ci Antysemityzm i faszyzm. Izrael łamie podstawowe prawa człowieka i niewiele się o tym mówi.
ZŁY PUNKS - Śro 09 Sty, 2013


spaf_antynazi - Czw 10 Sty, 2013

True :old:
BiskupCzasu - Wto 19 Lut, 2013

:cool:

ciekawi mnie jedna rzecz mianowicie bo za głupi jestem do powyższego artykułu:

Co byś zrobił gdybyś zobaczył Hasyda?

ps: i jeszcze jedno --> czy panki polskie są bardziej pro-izraelskie, czy pro-palestyńskie?
ostatnimi czasy gadałem z gościem w Syrii i twierdził że w PL podobna poprawność polityczna w stosunku do semitów panuje jak w Izraelu.

swoją drogą Kto ma fejsika, to wiadomo do kogo mu bliżej... :cojest:

el_fanatico - Pią 08 Mar, 2013

BiskupCzasu napisał/a:
swoją drogą Kto ma fejsika, to wiadomo do kogo mu bliżej...


Do kogo ?

Rotten82 - Pią 08 Mar, 2013

BiskupCzasu napisał/a:
Co byś zrobił gdybyś zobaczył Hasyda?

widzialem niejednokrotnie, nawet raz siedzialem pomiedzy dwoma w samolocie, nie czaje co to za sztuka
BiskupCzasu napisał/a:
czy panki polskie są bardziej pro-izraelskie, czy pro-palestyńskie?

ilu punkow tyle pogladow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group